rżnięte kryształy, radio Jowita i telewizor Saturn

Nieustannie krążę nieopodal, raz po raz próbując tutaj wrócić. Jak na razie – bezskutecznie. Choć poczyniłam pewien postęp, a mianowicie: loguję się, wchodzę od zaplecza, dla niepoznaki zostawiam znaki, przesuwam od niechcenia to i owo, dając sygnał tej przestrzeni, że jednak jestem, nadal żyję, a ona niezmiennie należy do mnie.

Przypomina mi to nieco Babcię Basię, która wychodząc z domu na zakupy, zawsze zostawiała włączone radio Jowita, napierdalające na cały regulator skoczne polki, oberki i kujawiaki z audycji “Muzyka folklorem malowana”. Kiedy nieśmiało pytałam, paczemu to radio, Babcia Basia – wyraźnie dumna ze swej przebiegłości – odpowiadała, że dla włamywacza. Ot, zagadka.

Mając lat niespełna 5, nie byłam pewna – i nadal, mając lat niespełna 40, również pewna nie jestem – związków tej ogłuszającej polki-galopki z owym mitycznym włamywaczem. Wtedy myślałam, że po prostu będzie mu weselej i skoczniej wynosić te babcine rżnięte kryształy, wielotomowe encyklopedie, telewizor Saturn i rzeczone radio Jowita w rytm swojskiego oj-dana-dana.

Dzisiaj w sumie myślę to samo.


[polka „Żyd w beczce” w wykonaniu kapeli braci Dudków ze Zdziłowic]

 

 

Przepraszam. Wybacz mi. Kocham Cię. Dziękuję.

skomentuj przez Disqus ↑    lub    zjedź na sam dół strony ↓ i skomentuj ‚normalnie’ ;)

6