[recenzja] Bielenda, Skin Clinic Professional, Super Power Mezo: Aktywne serum nawilżające

 

Kolejne produkt Bielendy z mojej ulubionej serii Skin Clinic Professional: Super Power Mezo – tym razem serum nawilżające z kwasem hialuronowym, peptydami biomimetycznymi i kwasem mlekowym. Czy mogłam pozostać obojętna na te propozycję? Nie sądzę :)

cena od 19 zł [klik!]

To jest miłość od pierwszego użycia! Lekka żelowa emulsja momentalnie nawilża, zmiękcza i wygładza skórę. Nie lepi się, ma fajny poślizg, jest dosyć rzadka, ale nie jest wodnista. natychmiast się wchłania, pozostawiając na skórze delikatny i gładki film: jak dla mnie idealny podkład pod krem (na noc) lub make-up (na dzień). Serum nawilżające Bielendy – podobnie jak wszelkie inne emulsje hiarulonowe – pozostawione na skórze bez „przykrycia” innym kosmetykiem szybko odparuje i będzie koniec nawilżenia, więc nie oszukujmy się, że jest to kosmetyk mogący z powodzeniem funkcjonować samodzielnie, bo nie jest :)

recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, Bielenda Super Power Mezo aktywne serum nawilżające kwas hiarulonowy

 


Jeśli nie interesuje Cię analiza składu tego kosmetyku, przeskocz od razu do mojej recenzji: OPINIA ZAZIE


 

recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, Bielenda Super Power Mezo aktywne serum nawilżające kwas hiarulonowy

Bielenda, Skin Clinic Professional, Super Power Mezo: Aktywne serum nawilżające

Analiza składu INCI – według kolejności składników podanej przez producenta:

Aqua (Water) – woda jest jednym z bazowych składników większości kosmetyków, przeważnie zajmując pierwsze miejsce na liście INCI podawanej przez producenta na opakowaniu produktu. Procentowy udział wody w kosmetyku może dochodzić nawet do 90%, ale pamiętajmy, że im więcej wody, tym mniej substancji czynnych i tym mniej “treściwa” jest formuła kosmetyku. Np. w kremach nawilżających woda, hydrolaty i wyciągi roślinne stanowią ok. 50-70% całego produktu. Woda nie tylko stanowi o konsystencji produktu, ale także jest nośnikiem substancji aktywnych, rozpuszczalnikiem dla niektórych składników oraz rozcieńczalnikiem. Woda jest podstawą tzw. fazy wodnej wszystkich emulsji kosmetycznych. Musi być biologicznie i chemicznie czysta (wolna od bakterii, grzybów, minerałów), co w praktyce oznacza wodę demineralizowaną, destylowaną lub dejonizowaną. Dodatkowo w kosmetyku może znajdować się woda termalna (więcej…)

Betaine – Naturalna betaina intensywnie nawilża, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Pełni też funkcje humektantu – zapobiega zasychaniu kosmetyku u ujścia dozownika.   (więcej…)

Glycerin – Glycerin (Glycerol) – Hydrofilowa substancja intensywnie nawilżająca; przenika do przestrzeni międzykomórkowej i tam wiąże cząsteczki wody; jest też promotorem przenikania – ułatwia transport substancji aktywnych w głąb skóry. Pełni też funkcję humektantu, zapobiegając wysychaniu i krystalizacji kosmetyku. To nieprawda, że ma niski potencjał komedogenny i alergizujący: najnowsze badania dowodzą, że gliceryna jest nie tylko komedogenna (zapycha pory, a w wielu kosmetykach jej stężenie przekracza 15%, co sprawia, że zaczyna chłonąć wodę z głębszych warstw naskórka i zarazem blokuje pobieranie wody z zewnątrz, przez co zamiast nawilżać – zaczyna skórę przesuszać. ) Ponadto jest aknegenna (powoduje wzrost aktywności bakterii bytujących w sebum i martwym naskórku, co prowadzi do stanów zapalnych i zmian trądzikowych). Także jeśli wykluczyłaś już wszystko, co może Cię zapychać i pogarszać stan Twojej cery, przyjrzyj się dokładniej glicerynie, która znajduje się w większości kosmetyków dostępnych na rynku.  (więcej…)

Palmitoyl Tripeptide-5 (Tripeptyd) – Tripeptyd: stymuluje syntezę kolagenu i chroni jego włókna przed degradacją wywołaną enzymami, działa silnie przeciwzmarszczkowo, poprawia kontur twarzy i zmniejsza widoczność porów; wygładza, nawilża i ujędrnia.(więcej…)

Hydrolyzed Hyaluronic Acid – Hydrolizowany kwas hialuronowy jest syntetycznym humektantem wnikającym do głębszych warstw skóry, gdzie trwale wiąże wilgoć i pozostaje nawet po zmyciu skóry. Działa wygładzająco, przeciwzmarszczkowo, uelastycznia skórę. Chroni naturalny kwas hialuronowy, obecny w skórze przed rozkładem oraz stymuluje jego produkcję, dzięki czemu poprawia stan macierzy wewnątrzkomórkowej. Wzmacnia barierę ochronną skóry, stymulując produkcję ceramidów. Działa gojąco, regenerująco i przeciwutleniająco; zwiększa przyswajanie i penetrację składników aktywnych w głąb skóry. Wcierany w skórę głowy działa przeciwłupieżowo i stymuluje włosy do wzrostu.  (więcej…)

Hydrolyzed Glycosaminoglycans (GAG) – Glikozoaminoglikany: wielocukrypochodzenia zwierzęcego otrzymywane biotechnologiczne – przy udziale mikroorganizmów. Hydrolizat glikozoaminoglikanów to substancja hydrofilowa (rozpuszczalnymi w wodzie) i higroskopijna (wchłaniają wilgoć i wiążą wodę): w ten sposób utrzymują wodę w naskórku, nawilżając go, zmiękczając i wygładzając. Ze względu na duży rozmiar cząsteczki nie penetruje w głąb skóry, pozostając na powierzchni. Wykazuje doskonałe powinowactwo do powierzchni skóry, włosów i paznokci. Substancja antystatyczna, zmniejsza elektryzowanie się włosów. Jest też humektantem: zapobiega wysychaniu preparatu kosmetycznego oraz krystalizacji przy ujściu butelki. (więcej…)

Sodium Hyaluronate – Kwas hialuronowy małocząsteczkowy: syntetyczny humektant – identyczny odpowiednik naturalnie występujących w organizmie soli hialuronowych charakteryzujący się mniejszą cząsteczką od kwasu hialuronowego, dzięki czemu łatwiej i głębiej przenika przez naskórek, oraz bardzo wysoką higroskopijnością, potrafi związać do 40 razy więcej wody w stosunku do swojej objętości. Nawilża, wypełnia zmarszczki, wzmacnia i poprawia elastyczność; regeneruje, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry. Powinien być stosowany wraz z emolientami.  (więcej…)

Panthenol –  Syntetyczny humektant: nawilża, koi; łagodzi podrażnienia, poparzenia i alergie skóry; przyspiesza gojenie. Dobrze wpływa na włosy: pogrubia je, nawilża, wzmacnia, nabłyszcza i wygładza; działa przeciwłupiezowo i stymuluje cebulki włosów; a także na paznokcie: bardzo dobrze i głęboko się wchłania. (więcej…)

Lactic Acid – Organiczny hydroksykwas:  silnie nawilża, ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka., działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, przeciwzaskórnikowo. Pomocny także w przypadku rogowacenia, łuszczenia i przesuszenia skóry. Regulator pH i substancja buforująca w kosmetyku.  (więcej…)

Hydroxyethylcellulose – Zagęstnik, zwiększa lepkość produktu, substancja wiążąca i stabilizująca. Bezpieczne w niskich stężeniach.  (więcej…)

Disodium EDTA – Syntetyczny konserwant i stabilizator; chroni kosmetyk przed zepsuciem i rozwojem patogenów; dodatkowo ma działanie zmiękczające i regulujące lepkość. Wiąże metale ciężkie, dlatego nie powinny go stosować kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby przyjmujące antybiotyki. Dodatkowo może podrażniać błony śluzowe i  układ oddechowy (jeśli kosmetyk jest rozpylany) (więcej…)

Polysorbate 20 – Detergent; emulgator do tworzenia i stabilizowania emulsji typu O/W. Dobry nośnik (solubilizator) dla substancji nierozpuszczalnych w wodzie, pomaga je wprowadzić do roztworów wodnych. Jako detergent ma także właściwości oczyszczające. Składnik może być zanieczyszczony szkodliwym dioksanem. Nie należy stosować go na uszkodzoną skórę i nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci.  (więcej…)

DMDM Hydantoin – Syntetyczny konserwant; pochodna formaldehydu – w produkcie lub na skórze może uwolnić toksyczny formaldehyd. Sam formaldehyd (obecny także np. w dymie tytoniowym) jest substancją rakotwórczą i drażniącą, przyspiesza starzenie skóry. Z powierzchni skóry wchłania się słabo, jednak u osób uczulonych lub o skórze wrażliwej może wywoływać podrażnienia, w skrajnych przypadkach zaburzać czynności gruczołów łojowych i powodować stany zapalne skóry. Kosmetyków z zawartością DMDM Hydantoiny nie należy stosować w okresie laktacji i ciąży.  (więcej…)

Ethylhexylglycerin – Półsyntetyczny konserwant wspomagający działanie innych konserwantów w produkcie; łagodny humektant – nawilża i wspomaga działanie zawartych w kosmetyku emolientów. Rzadko, ale może podrażniać (zwłaszcza oczy)  (więcej…)

Phenoxyethanol – Konserwant zabezpieczający produkt przed rozwojem mikroorganizmów, a także rozpuszczalnik innych konserwantów (np. parabenów) oraz substancji zapachowych. Budzi wiele kontrowersji: działa drażniąco i rzekomo przenika do krwioobiegu, w Europie dopuszczony w kosmetykach w stężeniu do 1%, całkowicie zakazany w kosmetykach na terenie Japonii. Ceniony i uznawany za bezpieczny na rynku farmaceutycznym (główny składnik Octeniseptu w stężeniu 2%) jako skuteczna substancja odkażająca: niszczy bakterie, grzyby, drożdżaki, pierwotniaki i wirusy. (więcej…)

Parfum

Hexyl Cinnamal – Syntetyczny składnik kompozycji zapachowych (imituje zapach jaśminu). Silny alergen.  (więcej…)

Butylphenyl Methylpropional – Syntetyczna substancja zapachowa o mocnym kwiatowym aromacie. Bardzo silny alergen.   (więcej…)

 

Przejrzyj swoje produkty do pielęgnacji i dowiedz się, co w nich siedzi:

INCI Encyklopedia Zazie - Poznaj składy swoich kosmetyków, szkodliwe składniki, niebezpieczne kosmetyki



OPINIA ZAZIE:
recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, Bielenda Super Power Mezo aktywne serum nawilżające kwas hiarulonowy
Ja wiem, ja wiem, że już na starcie można się przyczepić o donor formaldehydu (DMDM Hydantoin) w składzie serum nawilżającego Bielendy, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto aplikował sobie na twarz podobne formulacje i nie przeżył ;) Jasne, że mogłoby tego składnika nie być i z pewnością byłoby lepiej, gdyby go nie było, ale jest, no cóż, trudno.

Natomiast histeryczne czepianie się jednej substancji na końcu składu – w momencie, gdy kosmetyk jest naprawdę fajny, prosty i skuteczny, podczas gdy mnóstwo innych preparatów, za dużo większe pieniądze, robi naszej skórze nieporównywalnie wiekszą krzywdę, jest… małostkowe :) Nie no, jasne, że zdrowie przede wszystkim, ale nie chcę tłumić mojego entuzjazmu – na okoliczność pojawienia się na rynku dobrego nawilżacza – z powodu pochodnej formaldehydu, kilku konserwantów i substancji zapachowych. To serum naprawdę jest spoko!

Nawilża, zmiękcza, wygładza, nie zapycha, ani nie obciąża skóry! Jest idealną bazą pod krem pielęgnacyjny, krem z filtrem czy podkład. Właśnie czegos takiego zawsze mi brakowało w kosmetyczce!

recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, Bielenda Super Power Mezo aktywne serum nawilżające kwas hiarulonowy

Recenzje kosmetyków, informacje ich o składzie i działaniu:

recenzje kosmetyczne, składy kosmetyków, Piękno i Bestia czyli Zazie w Krainie Kosmetyków

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
0
Would love your thoughts, please comment.x