[recenzja] Himalaya, Purifying Neem Mask, Maska oczyszczająca z miodli indyjskiej

Z pewnością nie jest to dyskretna maseczka, którą nałożysz na twarz tuż przed randką, rozkoszując się jej zapachem i delikatną relaksującą formułą, a potem zmyjesz bez śladu, nałożysz mejkap i pójdziesz podbijać świat. O nie! Himalaya, Purifying Neem Mask, Maska oczyszczająca z miodli indyjskiej to jest konkret-gówno, które ma konsystencję wyżej wymienionego i zapach taki, że nakładając ją na twarz, wahasz się przez kilka sekund i dla pewności sprawdzasz datę ważności na opakowaniu. Reasumując: ta maska jebie złem, ale czyni samo dobro.

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, himalaya neem mask maska z_miodli indyjskiej

Konsystencję, wygląd i zapach tej maseczki streściłam już we wstępie do tej recenzji. Nadmienię tylko, że jest to ciemnozielone gówno roślinożercy wymieszane z ziemią i fragmentami skompostowanej ściółki leśnej. Dodam także – jako konsumentka niezliczonej ilości tubek tego ziołowego szuwaksu – że najlepiej przechowywać ją w pozycji leżącej lub do zakrętką do góry, bo niestety maseczka ta ma niekiedy tendencje do rozwarstwiania się. Skutkiem czego po otwarciu może z niej wypłynąć najpierw zielonkawa „woda” zamiast brei właściwej, czego oczywiście nie chcemy.

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, himalaya neem mask maska z_miodli indyjskiej

No cóż ja mogę rzec: gówno himalajskiej kozy jakie jest, każdy widzi. Nad smakiem czy zapachem nie ma się co rozwodzić, tylko zacisnąć zęby i nałożyć to guano na twarz. Najlepiej cienkimi warstwami, jedna po drugiej, bo maseczka miejscami jest dosyć rzadka. No i co – czekać. Najlepiej w odosobnieniu.

Dobra, tak się tutaj certolę, że ojej kupa, ojej śmierdzi, fuu, ale prawda jest taka, że gdybym tej maski nie lubiła, to nie zużyłabym jakiejś kosmicznej ilości tubek tego cudownego szuwaksu. Bo naprawdę działa! Oczyszcza i ściąga pory, niweluje stany zapalne, rozjaśnia skórę, zmniejsza zmiany trądzikowe, uspokaja skórę. Czasem piecze, gdy nałożona na podrażnioną skórę, czego lepiej nie robić, bo wiem, że ma w sobie niefajne konserwanty, no ale powiedzmy sobie szczerze: gówna nie da się zakonserwować byle czym, prawda?

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, himalaya neem mask maska z_miodli indyjskiej


Jeśli nie interesuje Cię analiza składu tego kosmetyku, przeskocz od razu do mojej recenzji: OPINIA ZAZIE


 

 


Analiza składu INCI – według kolejności składników podanej przez producenta:

Aqua (Water) – woda jest jednym z bazowych składników większości kosmetyków, przeważnie zajmując pierwsze miejsce na liście INCI podawanej przez producenta na opakowaniu produktu. Procentowy udział wody w kosmetyku może dochodzić nawet do 90%, ale pamiętajmy, że im więcej wody, tym mniej substancji czynnych i tym mniej “treściwa” jest formuła kosmetyku. Np. w kremach nawilżających woda, hydrolaty i wyciągi roślinne stanowią ok. 50-70% całego produktu. Woda nie tylko stanowi o konsystencji produktu, ale także jest nośnikiem substancji aktywnych, rozpuszczalnikiem dla niektórych składników oraz rozcieńczalnikiem. Woda jest podstawą tzw. fazy wodnej wszystkich emulsji kosmetycznych. Musi być biologicznie i chemicznie czysta (wolna od bakterii, grzybów, minerałów), co w praktyce oznacza wodę demineralizowaną, destylowaną lub dejonizowaną. Dodatkowo w kosmetyku może znajdować się woda termalna (więcej…)

Kaolin – Glinka biała; zawiera mikroelementy (głównie krzem, glin, żelazo, magnez, cynk i wapń) oraz sole mineralne; jest higroskopijna i tworzy roztwory koloidowe; doskonale wchłania sebum i ściąga pory; działa bakteriobójczo, remineralizująco, odtruwająco i absorpcyjne. (więcej…)

Melia Azadirachta Indica (Neem) Leaf Extract (100 mg) – Wyciąg z liści miodli indyjskiej; bogaty w związki siarki; działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, antywirusowo, przeciwgrzybicznie i przeciwpasożytniczo. Doskonale sprawdza się w kuracjach detoksykujących. (więcej…)

Propylene Glycol – Syntetyczny humektant, pochodna roby naftowej; promotor przenikania substancji aktywnych w głąb skóry, wzmacnia ich działanie; ma właściwości nawilżające i żelujące; może być konserwantem w kosmetyku, obniżając aktywność wody, będącej pożywką dla drobnoustrojów. Może podrażniać skórę, przyciągać toksyny ze środowiska oraz działać komedogennie (zatykać pory skóry). (więcej…)

Bentonite – Glinka bentonitowa (krzemianem glinu); ma silne właściwości matujące i pochłaniające wilgoć, pot i sebum; oczyszcza i ściąga pory skóry. Wygładza i mineralizuje skórę, odtruwa, ma działanie antyseptyczne, przyspiesza gojenie wyprysków. Jest także zagęstnikiem i nadaje kosmetykom puszystą konsystencję, zwiększa ich objętość, zmniejsza i reguluje lepkość. Utrwala emulsje i stabilizuje pienienie. (więcej…)

Fuller’s Earth  40 mg – Ziemia Fullera (in. ziemia fulerska, Glinka Multani Mitti); bogata w krzem, tlenki żelaza, glin, magnez, wapń i kryształy szafiru. Ma silne właściwości odtłuszczające i ściągające; a także wybielające – rozjaśnia powierzchniowe przebarwienia pozapalne i potrądzikowe. Łagodnie złuszcza martwe komórki i oczyszcza skórę, eliminuje toksyny i zanieczyszczenia, dostarcza skórze cennych minerałów. Działa antybakteryjnie, przeciwłojotokowo; stymuluje naturalny system regeneracji, wygładza, ujędrnia i witalizuje skórę. (więcej…)

Curcuma Longa Root Extract 20 mg. – Kurkuma: zawiera kurkuminę, która jest silnym antyoksydantem, działa przeciwzapalne , oczyszczająco i gojąco. Pobudza też krążenie krwi. Polecana przy trądziku, egzemie i łuszczycy, a także przy stanach zapalnych skóry i obrzękach. Poprawia nawilżenie skóry, odmładza ją, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz spowalnia procesy starzenia. Delikatnie złuszcza skórę i poprawia jej kondycję. (więcej…)

Methylparaben – Paraben pełniący funkcję konserwantu o działaniu bakteriobójczym; potencjalny alergen (uwaga osoby z AZS), nie zalecany w kosmetykach dla dzieci i kobiet w ciąży. Poza  wymienionymi wyjątkami – substancja gruntownie przebadana i bezpieczna. To jeden z najłagodnieszych i najbezpieczniejszych parabenów, więc bez histerii (więcej…)

Imidazolidynyl Urea – Imidazolidyno mocznik, pochodna formaldehydu: konserwant w kosmetykach i farmaceutykach stosowanych miejscowo.Dopuszczony do użycia w ograniczonych stężeniach. W produkcie lub na skórze może uwolnić toksyczny formaldehyd. Sam formaldehyd (obecny także np. w dymie tytoniowym) jest substancją rakotwórczą i drażniącą, przyspiesza starzenie skóry. Z powierzchni skóry wchłania się słabo, jednak u osób uczulonych lub o skórze wrażliwej może wywoływać podrażnienia, w skrajnych przypadkach zaburzać czynności gruczołów łojowych i powodować stany zapalne skóry. Kosmetyków z zawartością Imidazolidyno mocznika nie należy stosować w okresie laktacji i ciąży.  (więcej…)

DMDM Hydantoin – Syntetyczny konserwant; pochodna formaldehydu – w produkcie lub na skórze może uwolnić toksyczny formaldehyd. Sam formaldehyd (obecny także np. w dymie tytoniowym) jest substancją rakotwórczą i drażniącą, przyspiesza starzenie skóry. Z powierzchni skóry wchłania się słabo, jednak u osób uczulonych lub o skórze wrażliwej może wywoływać podrażnienia, w skrajnych przypadkach zaburzać czynności gruczołów łojowych i powodować stany zapalne skóry. Kosmetyków z zawartością DMDM Hydantoiny nie należy stosować w okresie laktacji i ciąży.  (więcej…)

Xanthan Gum – Lekki emulgator: zagęszcza konsystencję kosmetyku, jest substancja żelującą i stabilizującą. Ma niski potencjał komedogenny i alergenny, jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.  (więcej…)

Propylparaben – Konserwant, hamuje rozwój mikroorganizmów w kosmetyku; zapobiega zmianie zapachu, koloru i konsystencji. Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu. (więcej…)

Citric Acid – Kwas cytrynowy, reguluje pH kosmetyku oraz pełni także rolę konserwantu (zwiększa trwałość kosmetyku) (więcej…)

Disodium EDTA – Syntetyczny konserwant i stabilizator; chroni kosmetyk przed zepsuciem i rozwojem patogenów; dodatkowo ma działanie zmiękczające i regulujące lepkość. Wiąże metale ciężkie, dlatego nie powinny go stosować kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby przyjmujące antybiotyki. Dodatkowo może podrażniać błony śluzowe i  układ oddechowy (jeśli kosmetyk jest rozpylany). (więcej…)

Sodium Lauryl Sulphate (SLS) – Syntetyczny detergent; emulgator W/O.  Ma silne działanie odtłuszczające. Produkt drażniący, może powodować zaczerwienienia, swędzenie i reakcje alergiczne oraz wysuszać skórę. Niewskazany przy pielęgnacji skóry wrażliwej.  (więcej…)

 


Przejrzyj swoje produkty do pielęgnacji i dowiedz się, co w nich siedzi:

INCI Encyklopedia Zazie - Poznaj składy swoich kosmetyków, szkodliwe składniki, niebezpieczne kosmetyki



OPINIA ZAZIE o:  Himalaya, Purifying Neem Mask,
Maska oczyszczająca z miodli indyjskiej

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, himalaya neem mask maska z_miodli indyjskiej

Na nasze cudowne „himalajskie gówno” składają się trzy różne glinki: kaolin, bentonit i ziemia fulerska. Do mieszaniny z błota dodane są wyciągi ziołowe i to w ilości dosyć konkretnej, jeśli spojrzymy zarówno na listę INCI, jak i kolor&zapach produktu. Mamy tu zatem wyciąg z miodli indyjskiej i kurkumy, które razem stanowią niezrównany mix przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczny i przeciwzapalny. Mówię wam, ta maseczka to jest „sok z ziemi” niczym kultowa woda Vytautas!

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, himalaya neem mask maska z_miodli indyjskiej

Dlatego wybaczam jej konserwanty będące donorami formaldehydu (Imidazolidynyl Urea i DMDM Hydantoin), a także niezbyt lubiany Disodium EDTA. Coś za coś. Ta maseczka jest sztosem dla prawdziwych twardzieli. Czyli dla mnie. Polecam z głębi mojego czarnego spleśniałego serduszka!

Recenzje kosmetyków, informacje ich o składzie i działaniu:

recenzje kosmetyczne, składy kosmetyków, Piękno i Bestia czyli Zazie w Krainie Kosmetyków

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
0
Would love your thoughts, please comment.x