[recenzja] Obey Your Body, Radiance-Repair Peeling Gel (peeling enzymatyczny)

Zazwyczaj jestem 100% odporna na wszelkie przejawy, nawet najbardziej mistrzowskiego, marketingu bezpośredniego i w zasadzie nie sposób mnie namówić na wydanie pieniędzy na coś, co widzę pierwszy raz na oczy. Jasne, że zdarzają mi się impulsywne zakupy i jeśli mam być szczera, to przeważnie kupuję kosmetyki w sposób impulsywny, ale cały myk polega na tym, że ów impuls pochodzi ode mnie, a nie od sprzedawcy. Tym razem było inaczej.

Jakieś 2 lata temu pewnym centrum handlowym, na tzw. „wyspie” pomiędzy sklepami, zobaczyłam młodziutką ekspedientkę niemiłosiernie zsypaną trądzikiem, ale takim na maksa trądzikowym trądzikiem. Zagapiłam się. I kiedy napotkałam jej wzrok i uśmiech skierowany w moją stronę, no to sami rozumiecie, że nie mogłam jej minąć na zasadzie: „sorry, oglądałam se tylko twoje pryszcze, nara”. No nie. Podeszłam. Pogadałyśmy.

I wtedy pokazała mi: Obey Your Body, Radiance-Repair Peeling Gel (peeling enzymatyczny) – że sama go używa, bo jest na kuracji retinoidami doustnymi i że super preparat, genialnie złuszcza, nic nie podrażnia i że o, proszę – zademonstrowała mi na dłoni jak roztarty żel zbiera z powierzchni skóry jakieś takie jakby wiórki, skórki, kłaczki, no chuj wie co. Ale fajne, więc kupiłam.

 

 

 

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Obey Your Body, Radiance-Repair Peeling Gel peeling enzymatyczny

I od razu na wstępie zaznaczę, że mimo iż peeling Obey Your Body jest drogi jak jasna cholera (zapłaciłam te 2 lata temu ok. 120 zł) i od tego czasu znalazłam już wiele jego tańszych i lepszych zamienników, to absolutnie nie żałuję tamtego zakupu, ponieważ ten preparat otworzył mi oczy na cudowność peelingów enzymatycznych „nowej generacji”.

Piszę „nowej generacji”, ponieważ jako stara baba pamietam jeszcze czasy niewydarzonych kremowych peelingów enzymatycznych Erisu czy Dermiki, które miziały twarz jakimś wysoce poslizgowym szuwaksem, nie robiąc absolutnie nic w kwestii eksfoliacji naskórka! Dlatego przez wiele lat byłam wyznawczynią hardkorowych peelingów mechanicznych – np. Ziaja Pro, ale kiedy: A) zmaltretowałam moją skórę kwasami i retinoidami oraz B) dowiedziałam się, ile mikroplastiku zawiera mój ukochany peeling – że postanowiłam pożegnać mechaniczne złuszczacze. I wtedy spłynęła na mnie łaska w postaci żelowej konsystencji peelingu Obey Your Body.

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Obey Your Body, Radiance-Repair Peeling Gel peeling enzymatyczny

Delikatny wodnisty żel, zamknięty w hermetycznej tubie z pompką, wygląda miło, acz zupełnie niepozornie. Nie jest zbyt wydajny, więc na całą twarz potrzebowałam 2-3 pompek produktu, który – rozsmarowany na skórze – momentalnie zaczyna ją… rolować. Pod palcami zupełnie nie czuć jakiejkolwiek śliskości żelu, tylko sam tępy konkret: szorstki naskórek, który „jak gdyby się rozpuszcza”. Piszę to w cudzysłowie, bo w przypadku żelowych peelingów enzymatycznych spotkałam się z opiniami, że to nie naskórek się roluje, lecz same składniki peelingu w kontakcie ze skórą. No tak, tylko co w takim razie dzieje się z tą skórą, która była szorstka i chropowata, a po złuszczeniu tych dziwnych wiórków, farfocelków i kłaczków, odsłoniła swą gładką nawierzchnię? Zniknęła? Nie wiem.
I prawdę mówiąc: nie bardzo mnie to obchodzi. Grunt, że peeling robi robotę i spełnia obietnice producenta: skóra jest super oczyszczona, gładka, świeża i perfekcyjnie przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Obey Your Body, Radiance-Repair Peeling Gel peeling enzymatyczny


Jeśli nie interesuje Cię analiza składu tego kosmetyku, przeskocz od razu do mojej recenzji: OPINIA ZAZIE


 

 


Analiza składu INCI – według kolejności składników podanej przez producenta:

 

Aqua (Water) – woda jest jednym z bazowych składników większości kosmetyków, przeważnie zajmując pierwsze miejsce na liście INCI podawanej przez producenta na opakowaniu produktu. Procentowy udział wody w kosmetyku może dochodzić nawet do 90%, ale pamiętajmy, że im więcej wody, tym mniej substancji czynnych i tym mniej “treściwa” jest formuła kosmetyku. Np. w kremach nawilżających woda, hydrolaty i wyciągi roślinne stanowią ok. 50-70% całego produktu. Woda nie tylko stanowi o konsystencji produktu, ale także jest nośnikiem substancji aktywnych, rozpuszczalnikiem dla niektórych składników oraz rozcieńczalnikiem. Woda jest podstawą tzw. fazy wodnej wszystkich emulsji kosmetycznych. Musi być biologicznie i chemicznie czysta (wolna od bakterii, grzybów, minerałów), co w praktyce oznacza wodę demineralizowaną, destylowaną lub dejonizowaną. Dodatkowo w kosmetyku może znajdować się woda termalna (więcej…)

Butylene Glycol – Promotor przenikania składników aktywnych w głąb skóry; rozpuszczalnik dla substancji roślinnych; substancja kondycjonująca – zmiekczająca i wygładzająca; humektant zapobiegający wysychaniu kosmetyku. Może zatykać pory oraz wywoływać stany zapalne skóry; podrażniać skórę atopową, a także sprzyjać przenoszeniu w głąb skóry wszelkich toksyn z otoczenia.   (więcej…)

C 13-14 Isoparaffin – Izoparafina jest pochodną ropy naftowej; to syntetyczny rzadki lipid, łatwo rozprowadzający się na skórze; nawilża, natłuszcza, zmiękcza, uelastycznia i wygładza. A do tego zatyka pory i powoduje zaskórniki!  (więcej…)

Lanolin Alcohol (Eucerit) – Emolient otrzymywany z lanoliny: tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną (zapobiegającą TEWL) i przez to pośrednio nawilża, zmiękcza i wygładza. W preparatach myjących est substancją renatłuszczającą (odbudowuje barierę lipidową). Był pierwszym w kosmetyce emulgatorem pozwalającym na utworzenie stabilnej emulsji O/W. Pod względem chemicznym euceryt jest alkoholem lanolinowym z wysoką zawartością cholesterolu, wykazującym niski potencjał alergiczny. Może przenikać przez warstwę rogową naskórka. (więcej…)

Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract – Ekstrakt z kwiatów rumianu rzymskiego: zawiera olejki eteryczne, bisabolol, chamazulen, seskwiterpeny, garmakranolidy, flawonoidy, kumaryny, kwas kawowy, trójterpeny, poliacetyleny, cholinę, fitosterole. Działa przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo, łagodząco i zmiękczająco. Hamuje aktywność histaminy, koi podrażnienia, wysypki, swędzenie i pieczenie skóry, obrzęki okolic oczu.; przyspiesza gojenie i regenerację, działa uspokajająco i regulująco. Polecany do skóry wrażliwej i alergicznej, trądzikowej, poparzonej, naczynkowej, skóry głowy z problemem łupieżu. (więcej…)

Aloe Barbadensis Leaf Juice – Wyciąg z aloesu: zawiera ponad 140 biologicznie czynnych składników – aminokwasy, enzymy, witaminy (z grupy B, kwas foliowy, C, A, cholinę), wszystkie witaminy rozpuszczalne w wodzie, związki mineralne wapnia i magnezu, fosforu, sodu, cynku, żelaza, manganu, chromu, miedzi, germanu, nienasycone kwasy tłuszczowe (linolowy, linolenowy, stearynowy), naturalny kwas salicylowy, mleczan magnezowy, kampesterol, bradykinazę, fenole, kwas cynamonowy, lupeol, związki siarkowe, saponiny, ligniny, biostymulatory, cukry. Jest doskonałym antyseptykiem: leczy i łagodzi stany zapalne skóry, spojówek, poparzenia, ukąszenia, użądlenia, zmiany wirusowe, np. opryszczkę, uczulenia i podrażnienia. Działa silnie przeciwbólowo, kojąco, gojąco, przeciwobrzękowo, oczyszczająco, niezastąpiony po depilacji i poparzeniach, ranach, otarciach, siniakach, żylakach. Dodatkowo ma działanie nawilżające, jest humektantem. Reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga zmatowić skórę i zwęzić pory, wchłania się głęboko w skórę. Może być nakładany bezpośrednio na skórę i włosy, ale warto stosować go wraz z emolientami, by nie odparował ze skóry i nie przesuszył jej. (więcej…)

Carbomer – Syntetyczny zagęstnik, stabilizator emulsji i substancja żelująca. Na skórze i włosach tworzy okluzyjny film (zapobiegający TEWL). Działa komedogennie: zatyka pory i powoduje zaskórniki. Może podrażnić skórę i oczy. (więcej…)

Gluconolactone – Glukonolakton (kwas PHA): wykazuje mniejsze działanie drażniące od kwasów AHA i BHA, nie wykazuje działania fototoksycznego. Już w niskich stężeniach wykazuje działanie silnie nawilżające, łagodzące zaczerwienienia i podrażnienia, wzmacnia skórę i naczynia krwionośne, regeneruje, goi, likwiduje przebarwienia i blizny. Stymuluje syntezę białek w skórze, jest silnym antyutleniaczem, zapobiega starzeniu skóry i powstawaniu zaskórników, uelastycznia i ujędrnia skórę, wykazuje działanie złuszczające, keratolityczne. Składnik dedykowany jest skórze z problemami trądzikowymi, przebarwieniami, odwodnionej, wrażliwej, naczynkowej, starzejącej się i z objawami fotostarzenia. Ma także zdolność wiązania metali i regulowania pH w kosmetykach. Dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą, naczynkową i podatną na trądzik różnego typu.  (więcej…)

Potassium Cetyl Phosphate – Emulgator tworzący i stabilizujący emulsje myjące i pielęgnacyjne.  (więcej…)

Bisabolol – Alfa-bisabolol: substancja aktywna występująca w rumianku, ale również uzyskiwana syntetycznie. Działa antybakteryjne, przeciwzapalnie, regenerująco i kojąco. Przyspiesza proces gojenia i koi podrażnioną skórę, łagodzi zaczerwienienia. Hamuje także nadmierny rozrost naskórka i gruczołów łojowych, wspomaga leczenie zmian trądzikowych i łuszczycy. Poprawia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Zamiennik dla rumianku: alfa Bisabolol w przeciwieństwie do rumianku nie wywołuje alergii. Niweluje także niepożądane zapachy w kosmetyku. Nie należy stosować go w połączeniu z peelingami enzymatycznymi, gdyż hamuje ich działanie. (więcej…)

Borago Officinalis Oil – Zimnotłoczony olej z nasion ogórecznika lekarskiego: zawiera kwasu gammalinolenowy (GLA), flawonoidy (kwercetynę, izoramnetynę, kemferol), garbniki, śluz, kwasy organiczne (wit. C, jabłkowy, cytrynowy), sole mineralne, saponiny i wit. E. Naturalny emolient tłusty: tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczy i ochronny film, który wygładza, zmiękcza i wzmacnia skórę: Ujędrnia, napina i poprawia sprężystość skóry, zwęża pory, dodaje skórze blasku, wygładza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu, zawiera antyoksydanty. Bardzo dobrze się wchłania. Przyspiesza regenerację, wzmacnia barierę lipidową skóry i pomaga usunąć zanieczyszczenia z porów. Dawkowany w niewielkich ilościach – służy także skórze trądzikowej, odwodnionej i tłustej, likwiduje stany zapalne i zaczerwienienia. Pomaga także skórze głowy, likwiduje łupież, wzmacnia cebulki włosów.    (więcej…)

Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil – Olej z wiesiołka dwuletniego: bogaty w biologicznie czynne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT): alfa-linolowy i gamma-linolenowego (GLA), a także saponiny, polifenole, glikolipidy i witaminy. Jest źródłem biologicznie aktywnej witaminy F oraz E. Z łatwością przenika w głąb skóry, działa regulująco, bakterio- i grzybostatycznie, przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i ochronne. Jest naturalnym przeciwutleniaczem, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry: poprawia jej strukturę, zwiększa elastyczność i wyrównuje koloryt, wspomaga leczenie podrażnień skóry, AZS, łuszczycy, egzemy, świerzbiączki i trądziku. Przeciwdziała łupieżowi, wypadaniu włosów i łamliwości paznokci. (więcej…)

Sodium Benzoate – Benzoesan sodu to popularny konserwant, zapobiegający rozwojowi drożdży, pleśni i bakterii. Stosowany jest  produktach o niskim pH. Dopuszczony do stosowania także w certyfikowanych kosmetykach naturalnych  (więcej…)

Algae Extract – Wyciąg z alg: zawiera witaminy, mikro i makroelementy (wapń, brom, cynk, jod, żelazo, miedź, magnez i mangan) oraz proteiny, lipidy i polisacharydy. Silny antyoksydant: wymiata wolne rodniki, działa przeciwzmarszczkowo, opóźnia procesy starzenia się skóry. Działa nawilżająco, tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną (zapobiegającą TEWL), sprzyjając lepszemu nawilżeniu, regeneracji i odżywieniu skóry. Ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, poprawia mikrokrążenie i wzmacnia naczynia krwionośne. W kosmetyku jest też humektantem: zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki. (więcej…)

Polysorbate 20 – Detergent; emulgator do tworzenia i stabilizowania emulsji typu O/W. Dobry nośnik (solubilizator) dla substancji nierozpuszczalnych w wodzie, pomaga je wprowadzić do roztworów wodnych. Jako detergent ma także właściwości oczyszczające. Składnik może być zanieczyszczony szkodliwym dioksanem. Nie należy stosować go na uszkodzoną skórę i nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci.  (więcej…)

Dead Sea Salt (Maris Sal) – Sól z Morza Martwego: ze względu na swój wyjątkowy skład sól karnalitowa (magnezowo-potasowa) przeciwdziała egzemie i trądzikowi, łagodzi podrażniania i stany zapalne skóry oraz głęboko oczyszcza. Skutecznie wspomaga leczenie łuszczycy, grzybic, różnego rodzaju zmian zapaleniowych skóry (m.in. AZS). Jest silnym adsorbentem: pochłania nadmiar sebum i zanieczyszczeń; oczyszcza, usuwa obumarłe komórki naskórka, detoksykuje i pobudza krążenie krwi; wspomaga naturalną regenerację komórek, utrzymuje właściwy poziom nawilżenia skóry i zapobiega przedwczesnemu starzeniu. Zwalcza cellulit, redukuje tkankę tłuszczową i rozstępy: ujędrnia, wygładza i rozświetla skórę. (więcej…)

Dehydroacetic Acid – Naturalny lub syntetyczny kwas dehydrooctowy; łagodny konserwant zapobiegający rozwojowi mikroorganizmów w kosmetyku. bezpieczny i niealergizujący. (więcej…)

Methylisothiazolinone – Syntetyczny konserwant o działaniu silnie drażniącym i alergizującym; dopuszczalny tylko w kosmetykach spłukiwanych. Jest bardzo silnym alergenem, działa genotoksycznie, przenika do krwiobiegu oraz kumuluje się w wątrobie.  (więcej…)

Methylchloroisothiazolinone –  MCI to syntetyczny konserwant o działaniu grzybo- i bakteriobójczym. Jest bardzo silnym alergenem, działa genotoksycznie, przenika do krwiobiegu oraz kumuluje się w wątrobie. Zabroniony w kosmetykach niespłukiwanych; dozwolony jedynie w kosmetykach spłukiwanych, ale wyłącznie w połączeniu Methylisothiazolinone MTI jako MCIT. (więcej…)

Limonene –  Węglowodór terpenowy: imituje zapach skórki cytrynowej/pomarańczowej. Składnik kompozycji zapachowych i substancja zapachowa. Bardzo silny alergen! Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym. (więcej…)

Linalol – Organiczny związek chemiczny o intensywnym zapachu konwalii; składnik kompozycji zapachowych. Może wywołać reakcje alergiczne, podrażnić skórę i oczy oraz przyczynić się do łuszczycy. Uważany za potencjalny, groźny alergen, który może powodować wysypki skórne. (więcej…)

Citronellol – Składnik kompozycji zapachowych: imituje zapach róży i geranium. Jest klasyfikowany jako drażniący, wpisany na oficjalną listę potencjalnych alergenów.  (więcej…)

Geraniol – Składnik kompozycji zapachowych; imituje zapach pelargonii i daje odczucie świeżości. Składnik jest dopuszczony w produkcji kosmetyków naturalnych i wegańskich. Sklasyfikowany jako groźny alergen.  (więcej…)

Coumarin – Składnik kompozycji zapachowych o zapachu wysuszonej trawy. Silnie alergizujący.  (więcej…)


Przejrzyj swoje produkty do pielęgnacji i dowiedz się, co w nich siedzi:

INCI Encyklopedia Zazie - Poznaj składy swoich kosmetyków, szkodliwe składniki, niebezpieczne kosmetyki



OPINIA ZAZIE o: Obey Your Body,
Radiance-Repair Peeling Gel (peeling enzymatyczny)

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Obey Your Body, Radiance-Repair Peeling Gel peeling enzymatyczny

Dłuuugo przyglądałam się składowi tego peelingu enzymatycznego, żeby dociec: która substancja tak pięknie złuszcza oraz co z czym mogłoby ewentualnie dawać efekt w postaci tych kłaczków (łudząco podobnych do  wiórków trącej o papier gumki do ścierania). Wyszło mi na to, że eksfoliuje glukonolakton z lanoliną na mocnym nośniku w postaci głęboko penetrującego glikolu butylenowego. A te paproszki to ewentualnie syntetyczny zagęstnik: carbomer. Ale nie wiem, strzelam.

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Obey Your Body, Radiance-Repair Peeling Gel peeling enzymatyczny

Oprócz tego peeling enzymatyczny Obey Your Body zawiera łagodząco-nawilżające wyciągi roślinne oraz sól z Morza Martwego. No i trochę *ujowych substancji zapachowych i dwa raczej paskudne konserwanty. Ratuje go wyłącznie fakt, że jest preparatem spłukiwalnym.

Nie kupiłam kolejnego opakowania tego produktu, bo cena jak dla mnie okazała się zaporowa (przy niskiej wydajności żelu!), ale to dzięki niemu uwierzyłam w sens peelingów enzymatycznych. I za chwile opiszę Wam moje kolejne odkrycie z tej właśnie półki!

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Obey Your Body, Radiance-Repair Peeling Gel peeling enzymatyczny

Recenzje kosmetyków, informacje ich o składzie i działaniu:

recenzje kosmetyczne, składy kosmetyków, Piękno i Bestia czyli Zazie w Krainie Kosmetyków

 

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena

Dzień dobry, czy ten peeling Obey your Body jest jeszcze dostępny? Wspomniała Pani o zamiennikach ? Które może Pani polecić ?

Scroll to top
1
0
Would love your thoughts, please comment.x