skład i opinie LANBENA Nose Plants Pore Strips Maseczka oczyszczająca pory na zaskórniki i wągry

strona główna > piękno i bestia > INCI encyklopedia

 

skład i opinie LANBENA Nose Plants Pore Strips Maseczka oczyszczająca pory na zaskórniki i wągry

Czasem się skuszę na jakiś viralowy kosmetyk, który robi furorę w internetach i nie inaczej było z maseczką oczyszczającą pory marki Lanbena. Przetestowałam już wiele plasterków i maseczek typu „pore strips” na nos i brodę, ale jeszcze nigdy nie udało mi się wyciągnąć ze skóry tych wszystkich „cudowności”, które widzę na filmikach użytkowników w internecie. Czy tym razem mi się powiodło?

skład i opinie LANBENA Nose Plants Pore Strips Maseczka oczyszczająca pory na zaskórniki i wągry

 

 

 

Patrząc  po składzie tego preparatu, ciężko o nim powiedzieć, że to kosmetyk. To raczej klej , który na pierwszym miejscu w składzie ma poliwinyl – syntetyczny polimer, stosowany w lakierach do paznokci i klejach do rzęs. Owszem, jest tam dodatek kwasu hialuronowego, czy wyciągu z aloesu, ale nie oszukujmy się – żadna to pielęgnacja, gdy pokrywasz klejem skórę, a potem zrywasz zastygnięty klej, licząc na to, że w ten sposób oczyścisz skórę.

Ulotka zaleca podgrzanie słoiczka w gorącej wodzie, ale gdy preparat jest przechowywany w ciepłym miejscu, nie jest to konieczne, ponieważ zachowuje płynną, dość gęstą konsystencję. Produkt jest bardzo lepki i wydajny. Po posmarowaniu nim skóry, przyklejamy dołączony papierek (szkoda, że nie jest to flizelina, tylko zwykły cieniutki papier). Trzymamy ok. 10 min, a następnie zrywamy ze skóry. PIlnujemy czasu po nałożeniu papierków, ponieważ jeśli produkt za bardzo zaschnie, trudno je oderwać, odchodzą w kawałkach lub trzeba je zmyć, co sprawia, że zabieg jest nieskuteczny. Czy coś wyszło? No nie bardzo.

Prawda jest taka, że owszem, mam rozszerzone pory na nosie, ale siedzą w nich nie zaskórniki, tylko raczej te osławione „sebum filaments” czyli włókna łojowe, które są naturalną częścią skóry i odpowiadają za jej równowagę hydrolipidową. Podobno pozbycie się ich jest prawie niemożliwe, a jeśli nam już się to w jakiś sposób uda, to i tak zaburzamy w ten sposób funkcjonowanie skóry. Dlatego po kilku próbach porzuciłam tę maseczkę i przekazałam ją do zabawy moim potworom!


Analiza składu INCI – według kolejności składników podanej przez producenta:

Aqua (Water) – woda jest jednym z bazowych składników większości kosmetyków, przeważnie zajmując pierwsze miejsce na liście INCI podawanej przez producenta na opakowaniu produktu. Procentowy udział wody w kosmetyku może dochodzić nawet do 90%, ale pamiętajmy, że im więcej wody, tym mniej substancji czynnych i tym mniej “treściwa” jest formuła kosmetyku. Np. w kremach nawilżających woda, hydrolaty i wyciągi roślinne stanowią ok. 50-70% całego produktu. Woda nie tylko stanowi o konsystencji produktu, ale także jest nośnikiem substancji aktywnych, rozpuszczalnikiem dla niektórych składników oraz rozcieńczalnikiem. Woda jest podstawą tzw. fazy wodnej wszystkich emulsji kosmetycznych. Musi być biologicznie i chemicznie czysta (wolna od bakterii, grzybów, minerałów), co w praktyce oznacza wodę demineralizowaną, destylowaną lub dejonizowaną. Dodatkowo w kosmetyku może znajdować się woda termalna (więcej…)

Polyvinyl Alcohol (PVA) – Syntetyczny termoplastyczny polimer winylowy: rozpuszczalny w gorącej wodzie lub glicerolu: błonotwórczy, tworzy półsztywną, elastyczną powłokę; ma też właściwości zagęszczające, wiążące i regulujące lepkość formuł, a także zapobiega rozwarstwianiu lakierów. Stosowany głównie w lakierach do paznokci i klejach do rzęs, ale też w produkcji kapsułek do rozpuszczania w wodzie, płynów do soczewek kontaktowych. Częściowo biodegradowalny. (więcej…)

Gelatin – żelatyna

Titanium Dioxide (CI 77891) – Dwutlenek tytaniu: pigment, fizyczny filtr mineralny UVA/UVB. Działa na zasadzie lustra, odbijając promienie UV. Może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi oddechowe. Mimo bycia naturalna alternatywą dla filtrów chemicznych – dwutlenek tytanu nie jest do końca przebadany, podejrzewa się go o działanie kancerogenne.  (więcej…)

Magnesium Aluminum Silicate –  Silikonowy zagęstnik, stabilizuje emulsję kosmetyku. Wykorzystywany w produktach do makijażu, jest dobrym nośnikiem pigmentów, dobrze rozprowadza się na skórze i pozostawia ją jedwabistą w dotyku. (więcej…)

Phenoxyethanol – Konserwant zabezpieczający produkt przed rozwojem mikroorganizmów, a także rozpuszczalnik innych konserwantów (np. parabenów) oraz substancji zapachowych. Budzi wiele kontrowersji: działa drażniąco i rzekomo przenika do krwioobiegu, w Europie dopuszczony w kosmetykach w stężeniu do 1%, całkowicie zakazany w kosmetykach na terenie Japonii. Ceniony i uznawany za bezpieczny na rynku farmaceutycznym (główny składnik Octeniseptu w stężeniu 2%) jako skuteczna substancja odkażająca: niszczy bakterie, grzyby, drożdżaki, pierwotniaki i wirusy. (więcej…)

Methylparaben – Paraben pełniący funkcję konserwantu o działaniu bakteriobójczym; potencjalny alergen (uwaga osoby z AZS), nie zalecany w kosmetykach dla dzieci i kobiet w ciąży. Poza  wymienionymi wyjątkami – substancja gruntownie przebadana i bezpieczna. To jeden z najłagodnieszych i najbezpieczniejszych parabenów.  (więcej…)

Sodium Hyaluronate – Kwas hialuronowy małocząsteczkowy: syntetyczny humektant – identyczny odpowiednik naturalnie występujących w organizmie soli hialuronowych charakteryzujący się mniejszą cząsteczką od kwasu hialuronowego, dzięki czemu łatwiej i głębiej przenika przez naskórek, oraz bardzo wysoką higroskopijnością, potrafi związać do 40 razy więcej wody w stosunku do swojej objętości. Nawilża, wypełnia zmarszczki, wzmacnia i poprawia elastyczność; regeneruje, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry. Powinien być stosowany wraz z emolientami.  (więcej…)

Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract – Wyciąg z aloesu: zawiera ponad 140 biologicznie czynnych składników – aminokwasy, enzymy, witaminy (z grupy B, kwas foliowy, C, A, cholinę), wszystkie witaminy rozpuszczalne w wodzie, związki mineralne wapnia i magnezu, fosforu, sodu, cynku, żelaza, manganu, chromu, miedzi, germanu, nienasycone kwasy tłuszczowe (linolowy, linolenowy, stearynowy), naturalny kwas salicylowy, mleczan magnezowy, kampesterol, bradykinazę, fenole, kwas cynamonowy, lupeol, związki siarkowe, saponiny, ligniny, biostymulatory, cukry. Jest doskonałym antyseptykiem: leczy i łagodzi stany zapalne skóry, spojówek, poparzenia, ukąszenia, użądlenia, zmiany wirusowe, np. opryszczkę, uczulenia i podrażnienia. Działa silnie przeciwbólowo, kojąco, gojąco, przeciwobrzękowo, oczyszczająco, niezastąpiony po depilacji i poparzeniach, ranach, otarciach, siniakach, żylakach. Dodatkowo ma działanie nawilżające, jest humektantem. Reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga zmatowić skórę i zwęzić pory, wchłania się głęboko w skórę. Może być nakładany bezpośrednio na skórę i włosy, ale warto stosować go wraz z emolientami, by nie odparował ze skóry i nie przesuszył jej. (więcej…)

 

Recenzje kosmetyków, informacje ich o składzie i działaniu:

recenzje kosmetyczne, składy kosmetyków, Piękno i Bestia czyli Zazie w Krainie Kosmetyków

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
0
Would love your thoughts, please comment.x