skład i opinie LANBENA Hydra Gel Eye-Patches Vitamin C Rozjaśniające żelowe płatki pod oczy z witaminą C

strona główna > piękno i bestia > INCI encyklopedia

 

skład i opinie LANBENA Hydra Gel Eye-Patches Vitamin C Rozjaśniające żelowe płatki pod oczy z witaminą C

Pisałam ostatnio, że lubię płatki pod oczy, ale nie cierpię przepłacać w Rossmanie czy Hebe 10zł za saszetkę z jedną parą płatków :))) Dlatego świetną opcją są dla mnie płatki marki Lanbena, które kosztują 25-30zł za plastikowy pojemniczek wypełniony 30 parami płatków pływających w odżywczym płynie. I taki interes to ja rozumiem! A jak sprawdziła mi się wersja Lanbeny z witaminą C?

 

skład i opinie LANBENA Hydra Gel Eye-Patches Vitamin C Rozjaśniające żelowe płatki pod oczy z witaminą C

No cóż ja mam tu napisać: po prostu uwielbiam te płatki! Są fajnie skrojone, idealnie pasują pod oczy, obficie nasączone (aż pływają w odżywczym żelowym płynie). Pięknie nawilżają, wygładzają i rozjaśniają skórę pod oczami. Początkowo trochę pieką (zapewne za sprawą dużego stężenia witaminy C), ale nie podrażniają ani nie powodują przy tym zaczerwienienia, a po kilku użyciach skóra przyzwyczaja się i jest naprawdę wspaniale!

Na pierwszym miejscu w składzie mają nawilżającą glicerynkę (moją ulubioną!), dalej karagen (ekstrakt z alg) zwany „roślinnym silikonem”, który jest nawilżający, ujędrniający, przeciwzmarszczkowy, silnie odżywczy, regulujący i łagodzący. Ale uwaga! Ma tendencję do zapychania porów – dlatego jeśli macie z tym problem, to odradzam nakładania płatków na miejsca inne (typu „lwia zmarszczka” między brwiami, bruzdy nosowo-policzkowe, itp) niż pod oczy. Unikajcie też rozsmarowywania płynu z płatków po twarzy ;) Na szczęście skóra pod oczami zaczyna momentalnie „pić” ten odżywczy roztwór, dlatego płatki nie spływają z twarzy i przez długi czas siedzą, na swoim miejscu, co sprawia, że bez przeszkód możemy usiąść do pracy czy oddać się innym pożytecznym czynnościom.

Idźmy dalej: na trzecim miejscu w składzie – witamina C i to bardzo stabilna, nowoczesna jej postać, która nie powoduje podrażnień, ale działa nieco wolniej niż klasyczna czysta witamina C. Potem mamy nawilżający kwas hialuronowy, przeciwzmarszczkowy i rozjaśniający niacynamid, hydrolizowany kolagen, jest też przeciwobrzękowy wyciąg z arniki górskiej, przeciwzmarszczkowa witamina E, liftingująca adenozyna, łagodząc aallantoina, ujędrniająca kofeina, regenerujące ceramidy oraz łagodzący zaczerwienienia wyciąg z rumianku. Jak dla mnie – miły i przyjazny skład, bogaty w substancje aktywne. Nic tylko używać!

 


Analiza składu INCI – według kolejności składników podanej przez producenta:

Aqua (Water) – woda jest jednym z bazowych składników większości kosmetyków, przeważnie zajmując pierwsze miejsce na liście INCI podawanej przez producenta na opakowaniu produktu. Procentowy udział wody w kosmetyku może dochodzić nawet do 90%, ale pamiętajmy, że im więcej wody, tym mniej substancji czynnych i tym mniej “treściwa” jest formuła kosmetyku. Np. w kremach nawilżających woda, hydrolaty i wyciągi roślinne stanowią ok. 50-70% całego produktu. Woda nie tylko stanowi o konsystencji produktu, ale także jest nośnikiem substancji aktywnych, rozpuszczalnikiem dla niektórych składników oraz rozcieńczalnikiem. Woda jest podstawą tzw. fazy wodnej wszystkich emulsji kosmetycznych. Musi być biologicznie i chemicznie czysta (wolna od bakterii, grzybów, minerałów), co w praktyce oznacza wodę demineralizowaną, destylowaną lub dejonizowaną. Dodatkowo w kosmetyku może znajdować się woda termalna (więcej…)

 

Glycerin (Glicerol) – Glycerin (Glycerol) – Hydrofilowa substancja intensywnie nawilżająca; przenika do przestrzeni międzykomórkowej i tam wiąże cząsteczki wody; jest też promotorem przenikania – ułatwia transport substancji aktywnych w głąb skóry. Pełni też funkcję humektantu, zapobiegając wysychaniu i krystalizacji kosmetyku. To nieprawda, że ma niski potencjał komedogenny i alergizujący: najnowsze badania dowodzą, że gliceryna jest nie tylko komedogenna (zapycha pory, a w wielu kosmetykach jej stężenie przekracza 15%, co sprawia, że zaczyna chłonąć wodę z głębszych warstw naskórka i zarazem blokuje pobieranie wody z zewnątrz, przez co zamiast nawilżać – zaczyna skórę przesuszać). Ponadto jest aknegenna (powoduje wzrost aktywności bakterii bytujących w sebum i martwym naskórku, co prowadzi do stanów zapalnych i zmian trądzikowych). Także jeśli wykluczyłaś już wszystko, co może Cię zapychać i pogarszać stan Twojej cery, przyjrzyj się dokładniej glicerynie, która znajduje się w większości kosmetyków dostępnych na rynku.  (więcej…)
Carrageenan – Karagen:  ekstrakt z alg, nazywany “sylikonem roślinnym”; beżowy żel, rozpuszczalny w wodzie, o neutralnym pH. Zawiera naturalne proteiny, minerały, witaminy B1, B2, B5, C i PP i kwasy tłuszczowe. W kosmetykach to składnik żelujący i zagęszczający, a także pielęgnacyjny: nawilżający, ujędrniający, przeciwzmarszczkowy, silnie odżywczy, regulujący i łagodzący – polecany do skóry dojrzałej, suchej lub odwodnionej. Zmiękcza i wygładza włosy, stosowany także w produktach do stylizacji. Niestety jest silnie komedogenny: może zapychać pory i powodować wypryski oraz ropne stany zapalne. Jest korzystny dla skóry tłustej, trądzikowej w niewielkich stężeniach, jednakże raczej odradzany do regularnej pielęgnacji. (więcej…)
3-O-Ethyl Ascorbic Acid – Najnowszą pochodną kwasu L-askorbinowego: bardzo stabilna, odporna na światło i temperaturę. Łatwo przenika w głąb skóry, hamując przy tym rozwój bakterii i ograniczając stan zapalny. Jako jedyna jest amfifilowa: rozpuszczalna zarówno w tłuszczach jak i w wodzie – można ją dodawać do wszystkich formulacji kosmetycznych. Polecana także do cer wrażliwych, nie powoduje podrażnień. Chroni przed fotostarzeniem, wolnymi rodnikami i wspomaga ochronę przeciwsłoneczną. Wspomaga walkę z przebarwieniami pigmentacyjnymi i potrądzikowymi, działając dużo skuteczniej niż np kwas kojowy i arbutyna. Niestety działa wolniej niż czysta forma witaminy C. (więcej…)
Sodium Hyaluronate – Kwas hialuronowy małocząsteczkowy: syntetyczny humektant – identyczny odpowiednik naturalnie występujących w organizmie soli hialuronowych charakteryzujący się mniejszą cząsteczką od kwasu hialuronowego, dzięki czemu łatwiej i głębiej przenika przez naskórek, oraz bardzo wysoką higroskopijnością, potrafi związać do 40 razy więcej wody w stosunku do swojej objętości. Nawilża, wypełnia zmarszczki, wzmacnia i poprawia elastyczność; regeneruje, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry. Powinien być stosowany wraz z emolientami.  (więcej…)
Niacinamide – Niacynamid (forma witaminy B3): stymuluje syntezę kolagenu, działa odmładzająco i przeciwzmarszczkowo, rozjaśnia przebarwienia. Jest humektantem – poprawia nawilżenie, wzmacnia barierę lipidową skóry, działa silnie antyoksydacyjnie, leczniczo i przeciwzapalnie i gojąco na skórę trądzikową i z trądzikiem różowatym. (więcej…)
Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, 
Hydrolyzed Collagen – Kolagen hydrolizowany: białko (proteina) pochodzenia zwierzęcego (wieprzowego, cielęcego lub wołowego. W przeciwieństwie do kolagenu niezhydrolizowanego (Soluble Collagen), kolagen hydrolizowany nie jest czynny biologicznie i nie wnika w głąb skóry. Ale i tak działa nawilżająco, łagodząco, przeciwzmarszczkowo: utrzymuje wilgoć w skórze, napina i uelastycznia, wygładza i wypełnia zmarszczki, działa ochronnie. Wzmacnia skórę, włosy i paznokcie. W kosmetykach pełni rolę substancji żelującej. (więcej…)
Dipropylene Glycol – Podobny do glikolu propylenowego: może być humektantem nawilżającym skórę i zapobiegającym wysychaniu produktu; składnikiem konsystencjotwórczym, ale częściej pełni rolę rozpuszczalnika substancji aktywnych i nośnika substancji zapachowych. (więcej…)
Butylene Glycol – Promotor przenikania składników aktywnych w głąb skóry; rozpuszczalnik dla substancji roślinnych; substancja kondycjonująca – zmiekczająca i wygładzająca; humektant zapobiegający wysychaniu kosmetyku. Może zatykać pory oraz wywoływać stany zapalne skóry; podrażniać skórę atopową, a także sprzyjać przenoszeniu w głąb skóry wszelkich toksyn z otoczenia.   (więcej…)
Arnica Montana (Arnica Resinoid) Flower Extract – Wyciąg z arniki górskiej: zawiera flawonoidy, laktony, trójterpeny, olejek eteryczny, irydoid, fenolokwasy, aminy, fitosterole. Działa silnie antyseptycznie, przeciwkrwotoczne, obkurcza i uszczelnia naczynia krwionośne, wzmacnia skórę, zapobiega podrażnieniom i zaczerwienieniom, poprawia krążenie krwi. Działa ściągająco, łagodząco i przeciwzmarszczkowo. Polecany do skóry naczynkowej, z trądzikiem różowatym, pajączkami; w leczeniu żylaków i hemoroidów, stłuczeń, siniaków, ukąszeń owadów oraz obrzęków. Jest także składnikiem kompozycji zapachowych. Niestety może uczulać. (więcej…)
Tocopheryl Acetate (Tocopherol Acetate) –  Pochodna witaminy E, przeciwutleniacz: wzmacnia barierę naskórkową, działa przeciwzmarszczkowo, silnie antyoksydacyjnie, odżywczo, wzmacniająco i ochronnie. Poprawia także nawilżenie skóry. Jest też konserwantem: przedłuża świeżość kosmetyków, zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu substancji tłuszczowych, głównie delikatnych olejów roślinnych wrażliwych na światło, tlen i temperaturę. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny alergen. (więcej…)

Adenosine (Adenine Riboside) – adenozyna, nukleozyd występujący naturalnie w organizmie  człowieka. W kosmetykach jest wyjątkowo skuteczną substancją przeciwstarzeniową: działa silnie przeciwzmarszczko i liftingująco, spłyca zmarszczki mimiczne; pobudza produkcję kolagenu i elastyny w głębszych warstwach skóry. Poprawia mikrokrążenie i wzmacnia naczynia krwionośne, rozjaśnia przebarwienia i poprawia koloryt szarej zmęczonej skóry. Regeneruje skórę dojrzałą, starzejącą się, suchą i odwodnioną. Jej działanie wzmacniają peptydy i glukonian magnezu, a osłabiają: kofeina, teofilina i aminofilina. W kosmetykach do włosów: wspomaga leczenie łysienia androgenowego, stymuluje włosy do wzrostu. (więcej…)

 

Allantoin – Substancja aktywna pochodzenia roślinnego, pochodna mocznika; działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, wspomaga procesy regeneracji naskórka, silnie nawilża i wygładza. Działa keratolitycznie (usuwa martwe komórki odblokowując pory, pozwalając na wypłynięcie nadmiaru łoju na powierzchnię skóry), wygładzające i zmiękczające. Zmniejsza drażniące działanie anionowych substancji powierzchniowo czynnych. (więcej…)

 

Caffeine – Kofeina: ujędrnią zwiotczałą skórę, zmniejsza obrzęki; ma właściwości drenujące, pobudza mikrokrążenie skórne, wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Stosowana w kremach pod oczy, przeciwzmarszczkowych i antycellulitowych. Kofeina w kosmetykach do włosów stymuluje cebulki i spowalnia proces łysienia. (więcej…)

 

Xanthan Gum – Lekki emulgator: zagęszcza konsystencję kosmetyku, jest substancja żelującą i stabilizującą. Ma niski potencjał komedogenny i alergenny, jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.  (więcej…)

 

PEG-60 Hydrogenated Castor Oil – Detergent (oczyszcza i odtłuszcza) oraz emulgator tworzący emulsje; poprawia właściwości aplikacyjne, zwilża. Składnik może uwalniać szkodliwy dioksan. Nie należy stosować go na uszkodzoną skórę i nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci oraz kobiet w ciąży, a także w kosmetykach na okolice oczu, ust, do higieny jamy ustnej. (więcej…)

Ceramide NP, 
Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract (Oil) – Wyciag z rumianku i rumiankowy olejek eteryczny (produkt destylacji suszonych koszyczków rumianku pospolitego): zawiera głównie α-bisabolol, chamazulen, mircen, spiroeter. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i neutralizująco na toksyny bakteryjne Pobudza przemianę materii w skórze, przyspiesza gojenie się ran, pobudza krążenie krwi i metabolizm w komórkach skóry, działa odmładzająco. Polecany do skóry suchej i wrażliwej, ale i trądzikowej. Łagodzi zaczerwienienie, stany zapalny, podrażnienie, łuszczenie się i świąd skóry. Jest również składnikiem kompozycji zapachowych. (więcej…)
Phenoxyethanol – Konserwant zabezpieczający produkt przed rozwojem mikroorganizmów, a także rozpuszczalnik innych konserwantów (np. parabenów) oraz substancji zapachowych. Budzi wiele kontrowersji: działa drażniąco i rzekomo przenika do krwioobiegu, w Europie dopuszczony w kosmetykach w stężeniu do 1%, całkowicie zakazany w kosmetykach na terenie Japonii. Ceniony i uznawany za bezpieczny na rynku farmaceutycznym (główny składnik Octeniseptu w stężeniu 2%) jako skuteczna substancja odkażająca: niszczy bakterie, grzyby, drożdżaki, pierwotniaki i wirusy. (więcej…)
Mica (CI 77019) – Naturalny pigment krzemianowy: kolorant w kosmetykach do makijażu, w kremach i balsamach rozświetlających/brązujących. Odbija światło: po aplikacji skóra jest optycznie wygładzona, rozświetlona, a zmarszczki i rozszerzone pory mniej widoczne. W kosmetyku pełni też rolę substancji zmętniającej zbyt przejrzyste i klarowne konsystencje, odbija promieniowanie UV, dzięki czemu produkt dłużej zachowuje świeżość, a substancje wrażliwe na światło nie ulegają psuciu. (więcej…)
Fragrance/​Parfum, 
Yellow 5 (CI 19140) – Żółty barwnik syntetyczny.  Mocno alergizujący. Najczęściej wywołuje alergie u osób, które nie tolerują aspiryny (kwas acetylosalicylowy) lub są alergikami. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypka, złuszczenie skóry, problemy z oddychaniem i wzrokiem. (więcej…)

Recenzje kosmetyków, informacje ich o składzie i działaniu:

recenzje kosmetyczne, składy kosmetyków, Piękno i Bestia czyli Zazie w Krainie Kosmetyków

strona główna > piękno i bestia > INCI encyklopedia

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twoja kolorowanka

ekstra, bardzo przydatne!

Scroll to top
1
0
Would love your thoughts, please comment.x