skład i opinie MIYA Beauty.lab Tonik rozświetlający z kwasem glikolowym 5%

strona główna > piękno i bestia > INCI encyklopedia

 

skład i opinie MIYA Beauty.lab Tonik rozświetlający z kwasem glikolowym 5%

Tonik złuszczający to w mojej kosmetyczce artykuł pierwszej potrzeby i zawsze mam jakiś preparat tego typu na podorędziu! Pisałam już o tonikach złuszczających Pixi, Bielenda i Tołpa, ale tonik marki MIYA uważam za najlepszy i najskuteczniejszy z nich wszystkich. Zużyłam już chyba kilkanaście buteleczek tego kosmetyku i podejrzewam, że będę go kupowała, dopóki nie wycofają go z produkcji (mam nadzieję, że nigdy tego nie zrobią!). A co dokładnie jest w nim takiego ekstra oraz super?

skład i opinie MIYA Beauty.lab Tonik rozświetlający z kwasem glikolowym 5%

 

Przede wszystkim skuteczność! Tonik Miya dzień po dniu – i w zasadzie niepostrzeżenie (bo bez wyraźnego łuszczenia się, suchych skórek i podrażnienia) – złuszcza i wygładza moją skórę, odsłaniając jej lepsze, milsze i bardziej promienne oblicze. Świetnie oczyszcza skórę po myciu, nawilża i zmiękcza. Bywa, że zaszczypie w jakimś miejscu, ale ja to akurat lubię, bo czuję wtedy że działa. Stosuję go zarówno na twarz, jak i na szyję oraz dekolt. Tonik ma niskie pH, przez co ogranicza powstawanie niespodzanek, a do tego odblokowuje pory, wymiata martwe komórki, oczyszcza z nagromadzonego sebum.

Tonik jest na bazie łagodzącego hydrolatu różanego, który działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco: goi skaleczenia, podrażnienia, oparzenia, redukuje obrzęki. Zaraz potem ma w składzie łagodzącą betainę i dopiero kwas glikolowy, który głęboko penetruje skórę, złuszcza ją i oczyszcza. Później mamy nawilżająca glicerynę, gojący i kojący wyciąg z aloesu, prebiotyczną inulinę, wyciąg z bawełny oraz glukonolakton, który ma działąnie silnie nawilżające, łagodzące zaczerwienienia i podrażnienia, wzmacnia skórę i naczynia krwionośne, regeneruje, goi, likwiduje przebarwienia i blizny.

Reasumując: to najlepszy tonik złuszczający z kwasem glikolowym, jaki do tej pory miałam i raczej nie zamienię go na inny!


Analiza składu INCI – według kolejności składników podanej przez producenta:

Aqua (Water) – woda jest jednym z bazowych składników większości kosmetyków, przeważnie zajmując pierwsze miejsce na liście INCI podawanej przez producenta na opakowaniu produktu. Procentowy udział wody w kosmetyku może dochodzić nawet do 90%, ale pamiętajmy, że im więcej wody, tym mniej substancji czynnych i tym mniej “treściwa” jest formuła kosmetyku. Np. w kremach nawilżających woda, hydrolaty i wyciągi roślinne stanowią ok. 50-70% całego produktu. Woda nie tylko stanowi o konsystencji produktu, ale także jest nośnikiem substancji aktywnych, rozpuszczalnikiem dla niektórych składników oraz rozcieńczalnikiem. Woda jest podstawą tzw. fazy wodnej wszystkich emulsji kosmetycznych. Musi być biologicznie i chemicznie czysta (wolna od bakterii, grzybów, minerałów), co w praktyce oznacza wodę demineralizowaną, destylowaną lub dejonizowaną. Dodatkowo w kosmetyku może znajdować się woda termalna (więcej…)

Rosa Damascena (Bulgarian Rose) Flower Water (Distillate) – Hydrolat (destylat) z róży damasceńskiej: zawiera antocyjany (flawonoidy), kwas galusowy, oraz śladowe ilości olejku eterycznego. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco: goi skaleczenia, podrażnienia, oparzenia, redukuje obrzęki. Wzmacnia naczynia krwionośne, działa lekko ściągająco. Jest antyoksydantem: zapobiega zmarszczkom i utracie jędrności, wygładza i odżywia. Wiąże wodę w naskórku, stosowany w czystej postaci zastępuje tonik. Może jednak wywoływać uczulenie. (więcej…)

Betaine – Naturalna betaina intensywnie nawilża, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Pełni też funkcje humektantu – zapobiega zasychaniu kosmetyku u ujścia dozownika.   (więcej…)

Glycolic Acid (AHA) – Kwas glikolowy (z grupy AHA): bardzo łatwo i głęboko penetruje skórę. Wykazuje działanie złuszczające, przyspiesza proces odnowy komórkowej, stymuluje syntezę kolagenu w skórze, przez co wzrasta jej nawilżenie i napięcie, opóźnia proces starzenia. Wygładza zmarszczki, wyrównuje koloryt, pomaga w likwidowaniu zapalenia mieszkowego, reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza problemy trądzikowe, łojotok i przebarwienia oraz drobne blizny. Poczas stosowania kwasu glikolowego należy stosować filtry UV. Składnika nie należy aplikować na okolice oczu, może uszkodzić wzrok, a po połknięciu staje się toksyczny. Nie jest zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią.  (więcej…)

Glycerin (Glicerol) – Glycerin (Glycerol) – Hydrofilowa substancja intensywnie nawilżająca; przenika do przestrzeni międzykomórkowej i tam wiąże cząsteczki wody; jest też promotorem przenikania – ułatwia transport substancji aktywnych w głąb skóry. Pełni też funkcję humektantu, zapobiegając wysychaniu i krystalizacji kosmetyku. To nieprawda, że ma niski potencjał komedogenny i alergizujący: najnowsze badania dowodzą, że gliceryna jest nie tylko komedogenna (zapycha pory, a w wielu kosmetykach jej stężenie przekracza 15%, co sprawia, że zaczyna chłonąć wodę z głębszych warstw naskórka i zarazem blokuje pobieranie wody z zewnątrz, przez co zamiast nawilżać – zaczyna skórę przesuszać). Ponadto jest aknegenna (powoduje wzrost aktywności bakterii bytujących w sebum i martwym naskórku, co prowadzi do stanów zapalnych i zmian trądzikowych). Także jeśli wykluczyłaś już wszystko, co może Cię zapychać i pogarszać stan Twojej cery, przyjrzyj się dokładniej glicerynie, która znajduje się w większości kosmetyków dostępnych na rynku.  (więcej…)

Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract – Wyciąg z aloesu: zawiera ponad 140 biologicznie czynnych składników – aminokwasy, enzymy, witaminy (z grupy B, kwas foliowy, C, A, cholinę), wszystkie witaminy rozpuszczalne w wodzie, związki mineralne wapnia i magnezu, fosforu, sodu, cynku, żelaza, manganu, chromu, miedzi, germanu, nienasycone kwasy tłuszczowe (linolowy, linolenowy, stearynowy), naturalny kwas salicylowy, mleczan magnezowy, kampesterol, bradykinazę, fenole, kwas cynamonowy, lupeol, związki siarkowe, saponiny, ligniny, biostymulatory, cukry. Jest doskonałym antyseptykiem: leczy i łagodzi stany zapalne skóry, spojówek, poparzenia, ukąszenia, użądlenia, zmiany wirusowe, np. opryszczkę, uczulenia i podrażnienia. Działa silnie przeciwbólowo, kojąco, gojąco, przeciwobrzękowo, oczyszczająco, niezastąpiony po depilacji i poparzeniach, ranach, otarciach, siniakach, żylakach. Dodatkowo ma działanie nawilżające, jest humektantem. Reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga zmatowić skórę i zwęzić pory, wchłania się głęboko w skórę. Może być nakładany bezpośrednio na skórę i włosy, ale warto stosować go wraz z emolientami, by nie odparował ze skóry i nie przesuszył jej. (więcej…)

Inulin – Polisacharyd występujący w cykorii i topinamburze. Naturalny prebiotyk: sprzyja rozwojowi przyjaznych bakterii, zapobiegając wzrostowi szkodliwych. Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, niwelując tym samym ryzyko infekcji i chorób skórnych, alergii i podrażnień. Zastępuje ropopochodną parafinę w kosmetykach dla dzieci. (więcej…)

Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Extract*,

Sodium Phytate – Naturalny środek chelatujący: wyłapuje z kosmetyku jony metali (które mogłyby mieć negatywny wpływ na stabilność i wygląd produktu) i tworzy z nimi kompleksy, zapobiegając niepożądanym reakcjom. Jest bezpiecznym zamiennikiem Disodium EDTA oraz Tetrasodium EDTA. Ponadto jest antyoksydantem i zapobiega utlenianiu się produktu pod wpływem światła. Działa również przeciwzapalnie. (więcej…)

Alcohol Denat – Alkohol denaturowany: skuteczny konserwant, chroni kosmetyk przed zepsuciem, skażeniem bakteriami, grzybami, drobnoustrojami. Jest też rozpuszczalnikiem wielu substancji nierozpuszczalnych w wodzie czy np. glikolu i tłuszczach. Promotor przenikania substancji aktywnych. Ma silne działanie dezynfekujące, niwelujące stany zapalne, ściągające. Jest przy tym silnie drażniący, nie należy go stosować w przypadku skóry atopowej, alergicznej, a także wrażliwej, płytko unaczynionej, suchej, nie stosować u dzieci. (więcej…)

Sodium Hydroxide – Wodorotlenek sodu (soda kaustyczna); regulator pH kosmetyku i substancja buforująca.  (więcej…)

Gluconolactone (PHA) – Glukonolakton (kwas PHA): wykazuje mniejsze działanie drażniące od kwasów AHA i BHA, nie wykazuje działania fototoksycznego. Już w niskich stężeniach wykazuje działanie silnie nawilżające, łagodzące zaczerwienienia i podrażnienia, wzmacnia skórę i naczynia krwionośne, regeneruje, goi, likwiduje przebarwienia i blizny. Stymuluje syntezę białek w skórze, jest silnym antyutleniaczem, zapobiega starzeniu skóry i powstawaniu zaskórników, uelastycznia i ujędrnia skórę, wykazuje działanie złuszczające, keratolityczne. Składnik dedykowany jest skórze z problemami trądzikowymi, przebarwieniami, odwodnionej, wrażliwej, naczynkowej, starzejącej się i z objawami fotostarzenia. Ma także zdolność wiązania metali i regulowania pH w kosmetykach. Dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą, naczynkową i podatną na trądzik różnego typu.  (więcej…)

Calcium Gluconate.

Phenoxyethanol – Konserwant zabezpieczający produkt przed rozwojem mikroorganizmów, a także rozpuszczalnik innych konserwantów (np. parabenów) oraz substancji zapachowych. Budzi wiele kontrowersji: działa drażniąco i rzekomo przenika do krwioobiegu, w Europie dopuszczony w kosmetykach w stężeniu do 1%, całkowicie zakazany w kosmetykach na terenie Japonii. Ceniony i uznawany za bezpieczny na rynku farmaceutycznym (główny składnik Octeniseptu w stężeniu 2%) jako skuteczna substancja odkażająca: niszczy bakterie, grzyby, drożdżaki, pierwotniaki i wirusy. (więcej…)

Ethylhexylglycerin – Półsyntetyczny konserwant wspomagający działanie innych konserwantów w produkcie; łagodny humektant – nawilża i wspomaga działanie zawartych w kosmetyku emolientów. Rzadko, ale może podrażniać (zwłaszcza oczy)  (więcej…)

Potassium Sorbate – Sorbinian potasu (pozyskiwany z roślin lub syntetyczny) to popularny konserwant o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym, zalecany do konserwowania nawet kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Może jednak podrażniać i działać alergicznie.  (więcej…)

Sodium Benzoate – Benzoesan sodu to popularny konserwant, zapobiegający rozwojowi drożdży, pleśni i bakterii. Stosowany jest  produktach o niskim pH. Dopuszczony do stosowania także w certyfikowanych kosmetykach naturalnych  (więcej…)

Citric Acid – Kwas cytrynowy, reguluje pH kosmetyku oraz pełni także rolę konserwantu (zwiększa trwałość kosmetyku)  (więcej…)

Citral*,

Citronellol – Składnik kompozycji zapachowych: imituje zapach róży i geranium. Jest klasyfikowany jako drażniący, wpisany na oficjalną listę potencjalnych alergenów.  (więcej…)

 

Recenzje kosmetyków, informacje ich o składzie i działaniu:

recenzje kosmetyczne, składy kosmetyków, Piękno i Bestia czyli Zazie w Krainie Kosmetyków

strona główna > piękno i bestia > INCI encyklopedia

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
0
Would love your thoughts, please comment.x