2002 / 2022

To miał być tylko primaaprilisowy żart, ale w sumie… czemu naprawdę nie wrócić na bloga? ;)

 

Blog Zazie kończy w tym roku 20. lat. I gdyby ktoś z blogowej przeszłości – spośród dawnych Czytelników – zapytał teraźniejszą mnie: “Zazie, co u Ciebie słychać?” – to musiałabym odpowiedzieć, że:

Mam złamane serce, bo Kumok odeszła. Ostatni rok był najpierw walką o jej życie, a potem rozpaczą po jego zgaśnięciu. Oprócz tego wiadomo, trwa wojna, przetrwaliśmy dwa lata pandemii i kolejne lata rządów katotalibanu. Ale Miszur nadal żyje.

Ze mną nie najlepiej, ale przecież mogło być gorzej: bardzo się zestarzałam i ważę 113 kg, ale jestem kochana i akceptowana, mam cudownego faceta, najlepszą na świecie przyjaciółkę i własny kąt w bezpiecznej odległości od Warszawy.

Z Syd już od dawna nie mam kontaktu, wykreśliła z życiorysu nie tylko mnie, ale także Kumoka i Miszura. Z mojego życia zniknął też Quentin, Czmuda, osobnik ukrywający się pod kryptonimem K. oraz wiele innych bohaterek i bohaterów dawnego bloga Zazie, którzy tłumnie przewijali się w notkach i na fotkach.

Zdziczałam i spustelniczyłam, ale nie narzekam. Zostali przy mnie najwytrwalsi, najfajniejsi i najbardziej osobliwi: taka na przykład Astrid, która podpisała pakt z diabłem i nic a nic się nie zmienia! Oraz Bianuszka, wyborny egzemplarz szalonej damy, która ani myśli się zestarzeć i – co najlepsze! – aktualnie jest moją Szefową :)))

Powiedziałabym jeszcze, że życie jest dobre i spoko, ale muszę się bardzo starać, żeby się nie osunąć w czarną przepaść, powalona jednym czy drugim podmuchem rzeczywistości. Czasami wieje naprawdę srogo. Lepiej jednak być trzciną na wietrze niż wielkim powalonym dębem.

 

2002 / 2022

 

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka

Te Twoje włosy…Nie tylko Astrid podpisała pakt z diabłem. Co ty z nimi robisz, że są takie piękne?! Dobrze, że wróciłaś. Lubię cię czytać.

Katarzyna

Czytałam, czytam, czytać będę!

Joanna

Hej, od zawsze czytam, czekam, podziwiam ❤️

Roz

Pamiętam Astrid, zjawiskowa. Syd i Q zawsze budziły moją niechęć. A Bianka..to jest naprawdę Czarownica. Dobrego dnia Zaz.

Anna

Wrócić, wrócić!!!

Pooka

kurde, za kolejne 20 lat bede po 60-sionie!!! 😱 jak bog / diabel da. wznosze szklanice za bloga Zazie i za zycie. jestem z Toba od 18-tu lat 🍷🍷

Kasia

Ja,jak będę tutaj to będę w wieku 76,więc mam mniejszą szansę na lekturę

Ania

Zazie, wroc! Tęsknimy.

Scroll to top
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x