[recenzja] Lefrosch, Pilarix krem mocznikowy przeciw rogowaceniu skóry

 

Lata temu miałam taki cudowny balsam do ciała z mocznikiem marki SVR – nazywał się bodajże Xerial 10 i był w wielkiej dziwnokształtnej butli z pompką. O święci pańscy, jak ja go kochałam! Kochały go moje szorstkie kolana i łokcie, moje wiecznie wysuszone dłonie, a także moje ciało nienawykłe do kremów i wszelkiego balsamowania. Od tamtej pory uparłam się jak głupia na ten mocznik i nieustannie szukam „tańszych zamienników”, a ponieważ logika nie jest moją mocną stroną – kupuję sobie 100 ml tubkę za 25 zeta i łudzę się, że mam balsam do ciała. Jasne.

 

 

 

Wiedziona miłością do mocznikowego Xeriala SVG liczyłam na delikatna emulsję, która błyskawicznie się wchłania i pozostawia skórę super nawilżoną, miękką i gładką. Zamiast tego wycisnęłam z tubki Pilarixu gęsty, treściwy krem, który dosyć ciężko rozsmarować na skórze i który wchłania się długo za długo jak dla mnie, a zapach ma bardzo nieciekawy. No balsam do ciała z pewnością to nie jest, ale znów musze wziąć poprawkę na moje niezbyt realistyczne oczekiwania wobec tego kosmetyku. Trzeba mu jednak przyznać, że owszem – doskonale nawilża i zmiękcza skórę, ale raczej nadaje się do smarowania miejsc problematycznych niż do stosowania na całe ciało, bo jest po prostu… niezbyt przyjemny w odczuciu, choć nie tak makabryczny jak recenzowany przeze mnie jakiś czas temu krem Squamax tej samej marki.

recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, Lefrosch, Pilarix krem mocznikowy

 


Jeśli nie interesuje Cię analiza składu tego kosmetyku, przeskocz od razu do mojej recenzji: OPINIA ZAZIE


 

recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, Lefrosch, Pilarix krem mocznikowy

recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, Lefrosch, Pilarix krem mocznikowy

Lefrosch, Pilarix krem mocznikowy

Analiza składu INCI – według kolejności składników podanej przez producenta:


Analiza składu INCI – według kolejności składników podanej przez producenta:

Aqua (Water) – woda jest jednym z bazowych składników większości kosmetyków, przeważnie zajmując pierwsze miejsce na liście INCI podawanej przez producenta na opakowaniu produktu. Procentowy udział wody w kosmetyku może dochodzić nawet do 90%, ale pamiętajmy, że im więcej wody, tym mniej substancji czynnych i tym mniej „treściwa” jest formuła kosmetyku. Np. w kremach nawilżających woda, hydrolaty i wyciągi roślinne stanowią ok. 50-70% całego produktu. Woda nie tylko stanowi o konsystencji produktu, ale także jest nośnikiem substancji aktywnych, rozpuszczalnikiem dla niektórych składników oraz rozcieńczalnikiem. Woda jest podstawą tzw. fazy wodnej wszystkich emulsji kosmetycznych. Musi być biologicznie i chemicznie czysta (wolna od bakterii, grzybów, minerałów), co w praktyce oznacza wodę demineralizowaną, destylowaną lub dejonizowaną. Dodatkowo w kosmetyku może znajdować się woda termalna (więcej…)

Urea – Mocznik: hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka; pełni rolę humektantu: do 10% nawilża i działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Doskonały do pielegnacji skóry suchej, przesuszonej, szorstkiej i z okołomieszkowym rogowaceniem skóry, a także w preparatach do stóp. Działa także buforująco na odczyn pH kosmetyków i zapobiega elektryzowaniu włosów. Mocznik może działać komedogennie i jest potencjalnym alergenem. Może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i stany zapalne skóry.  (więcej…)

Ethylhexyl Stearate –  Emolient tłusty, tworzy na skórze warstwę okluzyjną (zapobiegającą odparowywaniu wilgoci) i w ten sposób zmiękcza, natłuszcza, wygładza i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Silnie komedogenny, zapycha pory, powoduje wypryski i stany zapalne. (więcej…)

Glyceryl Stearate –  Emolient natłuszczający i wygładzający; nawilża, tworząc warstwę okluzyjna na powierzchni skóry (lub włosów). Pełni też rolę emulgatora w kosmetyku, tworząc i stabilizując emulsje. Stosowany w stanie czystym na skórę może być komedogenny (zatyka pory i tworzy zaskórniki). (więcej…)

Glycerin – Hydrofilowa substancja intensywnie nawilżająca; przenika do przestrzeni międzykomórkowej i tam wiąże cząsteczki wody; jest też promotorem przenikania – ułatwia transport substancji aktywnych w głąb skóry. Pełni też funkcję humektantu, zapobiegając wysychaniu i krystalizacji kosmetyku. To nieprawda, że ma niski potencjał komedogenny i alergizujący: najnowsze badania dowodzą, że gliceryna jest nie tylko komedogenna (zapycha pory, a w wielu kosmetykach jej stężenie przekracza 15%, co sprawia, że zaczyna chłonąć wodę z głębszych warstw naskórka i zarazem blokuje pobieranie wody z zewnątrz, przez co zamiast nawilżać – zaczyna skórę przesuszać. ) Ponadto jest aknegenna (powoduje wzrost aktywności bakterii bytujących w sebum i martwym naskórku, co prowadzi do stanów zapalnych i zmian trądzikowych). Także jeśli wykluczyłaś już wszystko, co może Cię zapychać i pogarszać stan Twojej cery, przyjrzyj się dokładniej glicerynie, która znajduje się w większości kosmetyków dostępnych na rynku.  (więcej…)

Cetyl Alcohol – Syntetyczny emolient suchy; pośrednio nawilża, zmiękcza i wygładza, tworząc na skórze i włosach warstwę okluzyjną (zapobiegającą odparowywaniu wody). Jest emulgatorem w kosmetyku, poprawia jego konsystencje i daje poślizg. Jest komedogenny – zatyka pory i powoduje powstawanie zaskórników.  (więcej…)

Stearyl Alcohol – Emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną (zapobiegającą odparowywaniu wody) i przez to natłuszcza, nawilża, zmiękcza i wygładza. Silnie komedogenny: zapycha pory i tworzy zaskórniki. W kosmetyku jest emulgatorem w/o, wspomagający powstanie emulsji.  (więcej…)

Dicaprylyl Carbonate – Naturalny emolient pochodzenia roślinnego: zmiękcza i odżywia skórę i włosy, wzmacnia warstwę lipidową. Tworzy nietłustą warstwę okluzyjną (ogranicza TEWL) i w ten sposób pośrednio nawilża. Po wyschnięciu kosmetyku skóra staje się matowa i  aksamitna w dotyku. W kosmetyku pełni funkcję emulgatora i stabilizatora formuły. (więcej…)

Ceteareth 25 –  Substancja myjąca: usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Emulgator tworzący emulsję W/O; substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) oraz solubilizatora umożliwiającego wprowadzanie do roztworu wodnego – np. kompozycji zapachowych wyciągów roślinnych, substancji tłuszczowych. (więcej…)

Butirospermum Parkii (Shea Butter) – Masło shea – olej z afrykańskiego masłosza; bogate w witaminy A i E ; odżywia, natłuszcza, działa przeciwzmarszczkowo, tworzy delikatny film na skórze i chroni ją przed słońcem, mrozem, wiatrem. Bezpieczny dla cery delikatnej i tłustej, niekomedogenny (nie zatyka porów); przyspiesza gojenie się ran, podrażnień, stanów zapalnych i poparzeń słonecznych.   (więcej…)

Salicylic Acid – Kwas salicylowy:  jest rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu oprócz właściwości złuszczających, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojowo-rogową (działanie keratolityczne) i wnikania w głąb skóry. Dociera w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku. Przyczynia się do odblokowania porów, zapobiega tworzeniu się wyprysków oraz pomaga oczyścić skórę z zaskórników. Im tłustsza jest skóra, tym działanie skuteczniejsze. Składnik działa antybakteryjnie, przeciwłojotokowo, przeciwzapalnie i gojąco, pomaga na problem tzw. wrastających włosków. Osoby uczulone na salicylany (np Aspirynę) nie powinny stosować produktów zawierających kwas salicylowy.  (więcej…)

Panthenol –  Syntetyczny humektant: nawilża, koi; łagodzi podrażnienia, poparzenia i alergie skóry; przyspiesza gojenie. Dobrze wpływa na włosy: pogrubia je, nawilża, wzmacnia, nabłyszcza i wygładza; działa przeciwłupiezowo i stymuluje cebulki włosów; a także na paznokcie: bardzo dobrze i głęboko się wchłania. (więcej…)

Ethylparaben – Konserwant, nie tak toksyczny jak Buthylparaben, ale równie alergizujący. Dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu.  (więcej…)

Allantoin – Substancja aktywna pochodzenia roślinnego, pochodna mocznika; działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, wspomaga procesy regeneracji naskórka, silnie nawilża i wygładza. Działa keratolitycznie (usuwa martwe komórki odblokowując pory, pozwalając na wypłynięcie nadmiaru łoju na powierzchnię skóry), wygładzające i zmiękczające. Zmniejsza drażniące działanie anionowych substancji powierzchniowo czynnych. (więcej…)

Magnesium Sulphate (7-Hydrate ) – Siarczan magnezu: wchłaniając się przez skórę, działa odtruwająco, oczyszczająco, wyciąga toksyny, obrzęki, zmęczenie, odmładza, relaksuje. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, przeciwłojotokowo, przeciwpotnie, przeciwgrzybicznie, łagodzi podrażnienia, ukąszenia owadów, oparzenia słoneczne. Jest adsorbentem: pochłania wilgoć, pot i sebum; działa dezodorująco. Jest antyoksydantem, działa przeciwzmarszczkowo. W kosmetykach dodaje się ją, jako środek zwiększający objętość produktu, kontrolujący lepkość, a także przeciwłupieżowy i dodający objętości włosom. (więcej…)


Przejrzyj swoje produkty do pielęgnacji i dowiedz się, co w nich siedzi:

INCI Encyklopedia Zazie - Poznaj składy swoich kosmetyków, szkodliwe składniki, niebezpieczne kosmetyki



OPINIA ZAZIE:
recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, Lefrosch, Pilarix krem mocznikowy
W składzie kremu Pilarix marki Lefrosch – podobnie jak w kremie Squamax – znów mamy mocznik, jednak tym razem nie towarzyszy mu sympatyczny emolient o nazwie Caprylic/Capric Trigliceryde, który nie dość, że natłuszcza, to jeszcze ułatwia poślizg preparatu na skórze. Znów mamy za to serię tłustych emolientów oraz glicerynę. Obecność kwasu salicylowego sprawia, że krem ten świetnie się sprawdza w przypadku rogowacenia okołomieszkowego oraz wrastania włosków po depilacji – dlatego darowałam sobie robienie z niego balsamu do całego ciała i zużyłam całą tubkę do smarowania łydek, które po kilku użyciach stały się super gładkie: zniknęły podrażnienia po depilacji i wszelkie szorstkości, które zwykłam rozdrapywać sobie pazurami. Szczerze polecam, jesli macie podobny problem!

recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, Lefrosch, Pilarix krem mocznikowy

 

Recenzje kosmetyków, informacje ich o składzie i działaniu:

recenzje kosmetyczne, składy kosmetyków, Piękno i Bestia czyli Zazie w Krainie Kosmetyków

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
0
Would love your thoughts, please comment.x