rżnięte kryształy, radio Jowita i telewizor Saturn

Nieustannie krążę nieopodal, raz po raz próbując tutaj wrócić. Jak na razie – bezskutecznie. Choć poczyniłam pewien postęp, a mianowicie: loguję się, wchodzę od zaplecza, dla niepoznaki zostawiam znaki, przesuwam od niechcenia to i owo, dając sygnał tej przestrzeni, że jednak jestem, nadal żyję, a ona niezmiennie należy do mnie.

Przypomina mi to nieco Babcię Basię, która wychodząc z domu na zakupy, zawsze zostawiała włączone radio Jowita, napierdalające na cały regulator skoczne polki, oberki i kujawiaki z audycji “Muzyka folklorem malowana”. Kiedy nieśmiało pytałam, paczemu to radio, Babcia Basia – wyraźnie dumna ze swej przebiegłości – odpowiadała, że dla włamywacza. Ot, zagadka.

Mając lat niespełna 5, nie byłam pewna – i nadal, mając lat niespełna 40, również pewna nie jestem – związków tej ogłuszającej polki-galopki z owym mitycznym włamywaczem. Wtedy myślałam, że po prostu będzie mu weselej i skoczniej wynosić te babcine rżnięte kryształy, wielotomowe encyklopedie, telewizor Saturn i rzeczone radio Jowita w rytm swojskiego oj-dana-dana.

Dzisiaj w sumie myślę to samo.


[polka “Żyd w beczce” w wykonaniu kapeli braci Dudków ze Zdziłowic]

 

 

Ciekawe? Podziel się!

     
↓  SKOMENTUJ PRZEZ FACEBOOKA ↓ 

4 Comments

 1. Ola26 lipca 2017

  Która to babcia Basia? Ta w środku czy po lewej?

  Odpowiedz
 2. Jenovia Dżemson25 lipca 2017

  Mogłyby do mnie przestać przychodzić powiadomienia o kolejnych komentarzach pod postem o jagodach goji? Guzik mnie to obchodzi, a proszę o to już kolejny raz. Wiem, że to ja kliknęłam gdzie nie powinnam i rozumiem swój błąd ale na pewno da się to jakoś odkręcić. Nie lubię bałaganu w skrzynce ale Twój blog jest naprawdę fajny! Pozdrawiam!^^ P.S. Jeżeli nie da się tego odkręcić, to też proszę o odpowiedź.

  Odpowiedz
 3. Wieśka20 lipca 2017

  ale jak to : -w beczce? po kapuscie? – u mnie grał taki kombajn,radio z zielonym oczkiem mające na dachu gramofon i leciały płyty zespołu “Mazowsze” :)

  Odpowiedz
 4. Kasia19 lipca 2017

  Ha, a ja wiem! Znaczy: słyszałam teorię :) Chodzi o to, że włamywacz słysząc radio założy, że ktoś jest w domu i oddali się w kierunku takiego mieszkania, gdzie ino głucha cisza. Podobno :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image.

Scroll to top