karta dnia XI (lub VIII) SIŁA / ŻĄDZA

 

Taroplan by Marcin Urban tarot blog o tarocie

 

7 maja 2019, karta dnia XI (lub VIII) SIŁA / ŻĄDZA

Talie: Tarot de Marseille Jean Dodal, Pierpont Morgan Visconti Sforza Tarocchi Deck, The Golden Dawn Tarot, Ancient Italian Tarot, The New Orleans Voodoo Tarot, Tarot Thota, Dark Grimoire Tarot, El Gran Tarot Esoterico, The Golden Dawn Magical Tarot, Tarot Magów, Ancien Tarot de Marseille

Przezwycięż strach.
Wytęż siły.
Ciesz się energią i witalnością.

Równoważ siłę łagodnością.

Rozpoznaj w sobie to, co dzikie, gwałtowne i nierozumne, zaakceptuj to i zintegruj ze świadomą i cywilizowaną resztą.

Przekrocz dychotomię rozum-instynkty.

***

“Patrząc na słowo FORCE, odkrywamy w szczególności, jak przejście od litery O do litery C przypomina główną czynność z obrazka: kobieta otwiera paszczę lwa. O ile literę O widzimy jako zamkniętą, literę C można postrzegać jako otwartą literę O. Ciekawe, że jeśli przerzucimy wzrok z litery F na literę E i z powrotem, również E ukaże się jako otwierające się F. Przypuszczalnie litera E jest literą F, której opadła szczęka! To przejście od F do E odzwierciedla przejście od O do C. Innymi słowy – litera F staje się literą E, żeby litera O mogła się stać literą C.
Co to wszystko oznacza?
Tego pewnie nigdy się nie dowiemy, ale da się stwierdzić, co to może implikować. W tym przypadku te litery zdają się sugerować: <<Indywiduum, które ewoluuje wyłącznie na poziomie intelektualnym i duchowym (litera F), pozostaje zamknięte na rzeczywistość (litera O), ale kiedy owo indywiduum otwiera się, by wpuścić rzeczywistość (litera C), jego intelektualny i duchowy rozwój prowadzi do materialnej ekspansji (litera E)>>.
Inaczej mówiąc, wszystkie nasze teorie i wierzenia mają znaczenie tylko wtedy, kiedy pomagają nam przezwyciężyć strach.
A co z literą R, którą dotychczas ignorowaliśmy?
No cóż, zważywszy na obecność lwa – lwa, którego widzimy w tarocie dwukrotnie (aktywnego na karcie FORCE i receptywnego na karcie LE MONDE) – możemy spokojnie przyjąć, że litera R jest rykiem tego lwa, leżącym w uśpieniu, schowanym w środku słowa, czekającym, byśmy go uwolnili.”
(Enrique Enriquez, “Tarology”, tłum. Marcin Urban)

“Wyćwiczyłam własną Siłę, igrając z dzikami i wilkami, i wyniosłam z lasu taką naukę, że natura, jakkolwiek żyje dzięki temu, że zwierzęta i rośliny nieustannie rozszarpują się i pożerają, podlega pewnemu prawu: otóż siła, która nie potrafi w porę się pohamować, niezależnie od tego, czy należy do żubra, człowieka czy kondora, własne tereny zamieni w pustynię, sama padnie i muchom oraz mrówkom posłuży za żerowisko…
Prawo to – które dobrze znali dawni myśliwi, chociaż dzisiaj nikt o nim nie pamięta – można wyczytać z okrutnego, lecz świadomego ruchu, jakim urodziwa pogromczyni wykręca koniuszkami palców paszczę lwa.”
(Italo Calvino, “Zamek krzyżujących się losów”, tłum. Anna Wasilewska)

“Łagodź Energię Miłością, lecz pozwól Miłości pochłonąć wszystko.
Czcij imię ___, wpisane w kwadrat, mistyczne, cudowne, i imię Jego Domu 418.”
(Aleister Crowley, “Księga Thota”, tłum. Krzysztof Azarewicz)

 

 

 

 


 

Szukasz rozwiązania problemu? Nie wiesz, na którą z opcji się zdecydować?
Chcesz wiedzieć, co się szykuje w twoim życiu? Na czym warto się skupić? Na co uważać?
Zadajesz sobie w głowie jakieś pytanie i nie umiesz na nie znaleźć odpowiedzi?
ZAPYTAJ KART TAROTA!

Daj mi znać na priv, umówimy się na indywidualną sesję odczytu kart.

TAROPLAN Jestem doświadczonym tarocistą, znawcą historii i ikonografii kart tarota oraz tradycji i metod ich odczytu (Etteilla, Eliphas Lévi i Papus, Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, A.E. Waite i Aleister Crowley, Eudes Picard i tzw. szkoła hiszpańska, Timothy Leary, odczyt metodą optyczną w stylu Itala Calvina i Enrique Enriqueza).

 


 

 

 

Ciekawe? Podziel się!

     
↓  SKOMENTUJ PRZEZ FACEBOOKA ↓ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Scroll to top
error: Content is protected !!