karta dnia: XVIIII (XIX) SŁOŃCE

 

Taroplan by Marcin Urban tarot blog o tarocie

 

17 lipca 2019, karta dnia: XVIIII (XIX) SŁOŃCE


Talie: Jean Dodal, Morgan-Greer, Thoth, Ancient Italian


Rozpoznaj drugiego w sobie, rozpoznaj siebie w drugim.
Rozbudź w sobie bratnie uczucia wobec wszystkich istot tego i innych układów słonecznych.

Zapatrz się w słońce.
Weź do ręki chryzolit.
Okadź dom olibanem i cynamonem.

Ciesz się miłością, szczęściem i sukcesami (ale nie zapominaj, że robi się coraz cieplej).

***

“SOLEIL to: Dusza: OEI i Ciało: SLL
Wszystko jest jasne jak słońce, jako że i SLL, i OEI zdają się przekazywać bardzo bezpośrednie informacje. SLL sugeruje bycie odżywianym przez niebiosa (litera S), tak żebyśmy mogli rozwijać się w obrębie świata (litera L). Ale widzimy dwie litery L, co sugeruje, że nie powinniśmy tego robić sami. Widzimy te dwie litery L albo jako dwie różne osoby, jak w spółce lub parze, albo jako dwie połowy nas samych: męską i żeńską, aktywną i receptywną. W obu przypadkach nasz rozwój w świecie zależy od tego, czy one zostaną zjednoczone. Właśnie o tym mówią litery OEI. W nich możemy zobaczyć główną scenę przedstawianą przez LE SOLEIL: dwie postaci, jedna męska (litera I), druga żeńska (litera O), wyciągają swoje ramiona i nogi (litera E), by objąć się nawzajem jako jedna pojedyncza istota.
Tarotowa tradycja mówi nam, że w LE SOLEIL dziecko, które widzi, pożycza swoje oczy dziecku niewidomemu. To piękna metafora tego rodzaju komunii, jaki sugerują litery OEI. Może musimy pożyczyć oczy od kogoś innego, żeby być prawdziwie kompletnymi. Być może wtedy uświadomimy sobie, że jedyna tajemnica, którą można odkryć poprzez wynajdywanie ukrytych wskazówek i połączeń w świecie dookoła nas, to tajemnica nas samych.” (Enrique Enriquez, “Tarology”, tłum. Marcin Urban)

“Ta karta jest obietnicą DNA, że twój Mózg mieści w sobie łańcuch informacyjny OUN-RNA-DNA, który pomaga ci świadomie myśleć i działać jak Inteligencja Gai, Biologiczna Mądrość, która przechowuje film o życiu harmonijnie ewoluującym na tej planecie – i poza nią.” (Timothy Leary, “The Game of Life”, tłum. Marcin Urban)

“Bez wątpliwości obdarzaj wszystkich swoim światłem.
Chmury i cienie nie mają dla ciebie znaczenia.
Niechaj Mowa i Milczenie oraz Energia i Bezruch staną się dla ciebie bliźniaczymi formami tej samej zabawy.” (Aleister Crowley, “Księga Thota”, tłum. K. Azarewicz)

 

 

 


 

Szukasz rozwiązania problemu? Nie wiesz, na którą z opcji się zdecydować?
Chcesz wiedzieć, co się szykuje w twoim życiu? Na czym warto się skupić? Na co uważać?
Zadajesz sobie w głowie jakieś pytanie i nie umiesz na nie znaleźć odpowiedzi?
ZAPYTAJ KART TAROTA!

Daj mi znać na priv, umówimy się na indywidualną sesję odczytu kart.

TAROPLAN Jestem doświadczonym tarocistą, znawcą historii i ikonografii kart tarota oraz tradycji i metod ich odczytu (Etteilla, Eliphas Lévi i Papus, Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, A.E. Waite i Aleister Crowley, Eudes Picard i tzw. szkoła hiszpańska, Timothy Leary, odczyt metodą optyczną w stylu Itala Calvina i Enrique Enriqueza).

 


 

 

 

Ciekawe? Podziel się!

     
↓  SKOMENTUJ PRZEZ FACEBOOKA ↓ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image.

Scroll to top