karta dnia: KRÓLOWA DENARÓW/PENTAKLI/DYSKÓW

 

Taroplan by Marcin Urban tarot blog o tarocie

 

30 marca 2020, karta dnia: KRÓLOWA DENARÓW/PENTAKLI/DYSKÓW

Według nauk Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku królowa pentakli reprezentuje wodny aspekt żywiołu ziemi i w związku z tym mówi o przepływie dóbr, o dawaniu, braniu, wymianie, kupnie i sprzedaży, o karmieniu. Jej magiczne tytuły to Królowa Tronów Ziemi oraz Królowa Gnomów (gnomy to wg Paracelsusa żywiołaki ziemi).


Talie: Golden Dawn, Thoth, Jean Dodal

Rządzi kawałkiem nieba rozciągającym się od 20º Strzelca do 20º Koziorożca, w obszarze jej panowania mieści się zatem dziesiątka kijów (korespondująca z ostatnim dekanatem Strzelca), dwójka pentakli (korespondująca z pierwszym dekanatem Koziorożca) i trójka pentakli (korespondująca z drugim dekanatem Koziorożca). Druga i trzecia z wymienionych blotek dobrze oddają właściwości królowej pentakli w standardowych warunkach: to stabilność, uczciwość, pracowitość, umiejętność współpracy, ambicja i praktycyzm – na to wszystko nastawcie się dzisiaj! Pierwsza z nich reprezentuje natomiast cienisty aspekt tej figury: w stresowych sytuacjach królowa pentakli ma skłonność do ulegania poczuciu przytłoczenia oraz złudzeniu, że może i powinna kontrolować wszystko wokół – i tego postarajcie się uniknąć.
Osobom, które – jak ja sam – gustują w dziwacznych znaczeniach kartomantycznych przekazanych przez Eudesa Picarda, śpieszę donieść, że według “Manuel synthétique et pratique du tarot” rzeczonego autora (1909 r.) królowa denarów to “kurtyzana”.
A miłośnikom wszystkiego, co dawne – że najstarsze znane nam znaczenie królowej denarów, poświadczone w I poł. XVIII w. przez bolońskie źródło zwane kartomantą Pratesiego, to “prawda”.

 


 

Szukasz rozwiązania problemu? Nie wiesz, na którą z opcji się zdecydować?
Chcesz wiedzieć, co się szykuje w twoim życiu? Na czym warto się skupić? Na co uważać?
Zadajesz sobie w głowie jakieś pytanie i nie umiesz na nie znaleźć odpowiedzi?
ZAPYTAJ KART TAROTA!

Daj mi znać na priv, umówimy się na indywidualną sesję odczytu kart.

Umów się na odczyt
Umów się na sesję tarota
  lub 

TAROPLAN Jestem doświadczonym tarocistą, znawcą historii i ikonografii kart tarota oraz tradycji i metod ich odczytu (Etteilla, Eliphas Lévi i Papus, Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, A.E. Waite i Aleister Crowley, Eudes Picard i tzw. szkoła hiszpańska, Timothy Leary, odczyt metodą optyczną w stylu Itala Calvina i Enrique Enriqueza).

 


 

 

 

Ciekawe? Podziel się!

     
↓  SKOMENTUJ PRZEZ FACEBOOKA ↓ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Scroll to top
error: Content is protected !!