karta dnia: KSIĄŻĘ KIJÓW

 

Taroplan by Marcin Urban tarot blog o tarocie

 

23 marca 2020, karta dnia: KSIĄŻĘ KIJÓW

Według nauk Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku książę kijów (którego odpowiednikiem w taliach marsylskich, belgijskich, besançońskich i innych tradycyjnych – a także w talii Waite’a i Smith – jest król kijów) reprezentuje powietrzny aspekt żywiołu ognia: to siła woli i entuzjazm połączone z wytrwałością i poczuciem celu, a także gwałtowność i żarliwość w wyrażaniu opinii i upodobanie do rewolucyjnych idei.


Talia: The Golden Dawn Tarot

Jego magiczne tytuły to Książę Rydwanu Ognia oraz Książę i Cesarz Salamander (czyli żywiołaków ognia, manifestujących się jako jaszczuropodobne kształty jarzące się i wijące w płomieniach). Rządzi kawałkiem nieba rozciągającym się od 20º Raka do 20º Lwa, w obszarze jej panowania mieści się zatem czwórka kielichów (korespondująca z ostatnim dekanatem Raka), piątka kijów (korespondująca z pierwszym dekanatem Lwa) i szóstka kijów (korespondująca z drugim dekanatem Lwa). Druga i trzecia z wymienionych blotek dobrze oddają właściwości księcia kijów w standardowych warunkach: to odwaga, wielka energia, żądza czynu, radość życia i pewność siebie – tego wszystkiego szukajcie w sobie dzisiaj! Pierwsza z nich reprezentuje natomiast cienisty aspekt tej figury: zdarza się, że książę kijów, powodowany arogancją i dumą, zamyka się na informacje niezgodne z jego wyrobionymi, stanowczymi opiniami na jakiś temat albo odrzuca pomoc ludzi, których z tego czy innego powodu uważa za gorszych od siebie, zdarza się też, że mając ograniczone możliwości działania, książę rezygnuje i z tych opcji, które mu pozostały, i pogrąża się w marazmie i zniechęceniu – i tego postarajcie się uniknąć!
(Dodajmy jeszcze, że znaczenia wróżebne króla kijów przekazane przez Picarda w “Manuel synthétique et pratique du tarot” z 1909 r. to ‘wielki wynalazca, przedsiębiorca, artysta lub uczony, geniusz’ – to całkiem niezłe wzorce osobowe na dziś.)

 


 

Szukasz rozwiązania problemu? Nie wiesz, na którą z opcji się zdecydować?
Chcesz wiedzieć, co się szykuje w twoim życiu? Na czym warto się skupić? Na co uważać?
Zadajesz sobie w głowie jakieś pytanie i nie umiesz na nie znaleźć odpowiedzi?
ZAPYTAJ KART TAROTA!

Daj mi znać na priv, umówimy się na indywidualną sesję odczytu kart.

Umów się na odczyt
Umów się na sesję tarota
  lub 

TAROPLAN Jestem doświadczonym tarocistą, znawcą historii i ikonografii kart tarota oraz tradycji i metod ich odczytu (Etteilla, Eliphas Lévi i Papus, Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, A.E. Waite i Aleister Crowley, Eudes Picard i tzw. szkoła hiszpańska, Timothy Leary, odczyt metodą optyczną w stylu Itala Calvina i Enrique Enriqueza).

 


 

 

 

Ciekawe? Podziel się!

     
↓  SKOMENTUJ PRZEZ FACEBOOKA ↓ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

Scroll to top
error: Content is protected !!