[recenzja] Synchroline, Aknicare SR skin roller, Płyn na pojedyncze zmiany trądzikowe

 

Znacie już moje ulubione przeciwtrądzikowe preparaty punktowe oraz te, które kompletnie się u mnie nie sprawdziły. Tym razem przedstawiam Wam mojego mistrza, którego zawsze noszę w torebce i używam wyłącznie poza domem: Synchroline, Aknicare SR skin roller, Płyn na pojedyncze zmiany trądzikowe. Generalnie należę do tych, którzy lubią pryszcza zatynkować jakimś treściwym mazidłem i chodzić z nim po domu w towarzystwie zacnego dresiwa i kołtuna na głowie. Są jednak sytuacje, gdy szanowny Roman lub Kryspin – bez wcześniejszego uprzedzenia i zaanonsowania swego przybycia – zaczyna pulsować gdzieś na brodzie w czasie prezentacji u klienta czy 5-godzinnego zebrania z szefem psychopatą. No i co zrobisz? Nic nie zrobisz. A nie, przepraszam, zaczniesz macać zwiadowczo Kryspina paluchami, bo cię wkurwia i tym sposobem rozniesiesz go sobie na połowę twarzy. I wtedy wyjmujesz tę małą fioleczkę i dyskretnie aplikujesz wprost na delikwenta morderczy roztwór.

 

cena:  od 30 zł [klik!]

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Synchroline, Aknicare SR skin roller, Płyn na pojedyncze zmiany trądzikowe

Jeśli mam być szczera, to nie lubię kosmetyków przeciwtrądzikowych aplikowanych poprzez kulkę-roller czy jakąkolwiek poduszeczkę (jak w legendarnym roztworze Dalacin T). Wydaje mi się to totalnie niehigieniczne i zawsze mam paranoję, że zakażę taki preparat wyziewami pryszcza pozostałymi na takiej kulce czy poduszeczce. Dlatego raczej unikam tego typu aplikatorów.

Są jednak sytuacje, kiedy nie masz szans na papranie się z absolutnie higieniczną aplikacją żrącego szuwaksu wprost na pryszcza i z dwojga złego wybierasz opcję szybką, dyskretną i – jak się okazuje – wcale nie mniej skuteczną. Taki jest właśnie kulkowy roller Aknicare SR marki Synchroline.

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Synchroline, Aknicare SR skin roller, Płyn na pojedyncze zmiany trądzikowe

Preparat jest płynny, przezroczysty i na bazie alkoholu, co bezpośrednio przekłada się na jego zapach, który jednak szybko się ulatnia. Roztwór aplikuje się na skórę przy pomocy stalowej kulki, która przyjemnie chłodzi i tym samym łagodzi zaognione miejsce. Aknicare wchłania się szybko i praktycznie bez śladu. A co najważniejsze: leczy, zmniejsza bolesność i odczyn zapalny wokół pryszcza. Super fajne jest w nim to, że wysusza samą zmianę trądzikową, oszczędzając skórę wokół, więc nie jesteśmy narażeni na jakieś złuszczani się naskórka itp. Po prostu: zmniejsza i goi pryszcze. Dokładnie tak, jak powiniem to robić dobry preparat punktowy.

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Synchroline, Aknicare SR skin roller, Płyn na pojedyncze zmiany trądzikowe

 


Jeśli nie interesuje Cię analiza składu tego kosmetyku, przeskocz od razu do mojej recenzji: OPINIA ZAZIE


 

 


Analiza składu INCI – według kolejności składników podanej przez producenta:

 

Alcohol Denat – Alkohol denaturowany: skuteczny konserwant, chroni kosmetyk przed zepsuciem, skażeniem bakteriami, grzybami, drobnoustrojami. Jest też rozpuszczalnikiem wielu substancji nierozpuszczalnych w wodzie czy np. glikolu i tłuszczach. Promotor przenikania substancji aktywnych. Ma silne działanie dezynfekujące, niwelujące stany zapalne, ściągające. Jest przy tym silnie drażniący, nie należy go stosować w przypadku skóry atopowej, alergicznej, a także wrażliwej, płytko unaczynionej, suchej, nie stosować u dzieci. (więcej…)

Triethyl Citrate – Substancja przeciwutleniająca; działa też jako rozpuszczalnik dla składników tłuszczowych zawartych w kosmetykach, nadaje elastyczność kosmetykom i zapobiega ich kruszeniu. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku, ułatwia rozsmarowywanie. Stosowany w dezodorantach jako składnik zmniejszający powstawanie nieprzyjemnego zapachu w wyniku rozkładu potu, zmniejszając aktywność mikroorganizmów. (więcej…)

Capryloyl Glycine – Lipoglicyna; działa przeciwzmarszczkowo, przeciwtrądzikowo i przeciwłupieżowo. Ma właściwości złuszczające i regulujące pracę gruczołów łojowych. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo i łagodzi świąd skóry. Stymuluje syntezę kolagenu w skórze, poprawia napięcie i nawilżenie. Jest również lekkim emolientem, zapobiega odparowywaniu wody z naskórka oraz włosów, tym samym zapobiega przesuszeniom. Stosowany w kosmetykach Anty-Age, przeciwtrądzikowych i do cery tłustej, a także z łojotokowym zapaleniem skóry oraz w szamponach przeciwłupieżowych i preparatach na łuszczycę. (więcej…)

Ethyl Linoleate – Emolient półtłusty, tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną (zapobiegającą TEWL) i przez to pośrednio odżywia, zmiękcza i wygładza. Działa przeciwzmarszczkowo, poprawia napięcie i kondycję skóry, wspomaga regenerację zniszczonej skóry, wzmacnia ją i uodparnia na działanie czynników zewnętrznych, promieni UV, alergenów, zanieczyszczeń, wolnych rodników, jest silnym antyoksydantem polecanym zwłaszcza do skóry suchej, bardzo suchej, dojrzałej, wrażliwej i zmienionej chorobowo. Składnik jest wykorzystywany także jako nośnik substancji zapachowych, utrwala zapachy. (więcej…)

PEG-14 Dimethicone – Polimer: emolient tworzący na powierzchni skóry i włosów warstwę okluzyjną (zapobiegająca TEWL) i przez to chroni, zmiękcza i wygładza. jest też substancją konsystencjotwórczą. (więcej…)

Ascorbyl Palmitate – Pochodna wit.C: poprawia ukrwienie skóry, wspomaga syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne; uelastycznia, rozjaśnia skórę i wpływa na spłycenie zmarszczek (antyoksydant). Wyrównuje koloryt skóry oraz rozjaśnia plamy i przebarwienia; polecana do cery trądzikowej i dojrzałej. W kosmetyku jest przeciwutleniaczem: zapobiega utlenianiu zawartych w produkcie składników tłuszczowych (np. cennych olejów roślinnych), wydłużając jego trwałość. Dozwolona do stosowania w kosmetykach naturalnych.    (więcej…)

Oligopeptide-10 – Ma szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego – w tym na Propionibacterium acnes – bez ryzyka wytworzenia oporności. Neutralizuje prozapalne składniki bakteryjne, zmniejszające zaczerwienienie. Jest niecytotoksyczny, niemutagenny, niedrażniący i nieuczulający. Jest synergistyczny z kwasem salicylowym. (więcej…)

Salicylic Acid – Kwas salicylowy:  jest rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu oprócz właściwości złuszczających, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojowo-rogową (działanie keratolityczne) i wnikania w głąb skóry. Dociera w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku. Przyczynia się do odblokowania porów, zapobiega tworzeniu się wyprysków oraz pomaga oczyścić skórę z zaskórników. Im tłustsza jest skóra, tym działanie skuteczniejsze. Składnik działa antybakteryjnie, przeciwłojotokowo, przeciwzapalnie i gojąco, pomaga na problem tzw. wrastających włosków. Osoby uczulone na salicylany (np Aspirynę) nie powinny stosować produktów zawierających kwas salicylowy.  (więcej…)

Butylene Glycol – Promotor przenikania składników aktywnych w głąb skóry; rozpuszczalnik dla substancji roślinnych; substancja kondycjonująca – zmiekczająca i wygładzająca; humektant zapobiegający wysychaniu kosmetyku. Może zatykać pory oraz wywoływać stany zapalne skóry; podrażniać skórę atopową, a także sprzyjać przenoszeniu w głąb skóry wszelkich toksyn z otoczenia.   (więcej…)

Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate – Antyoksydant i  stabilizator kosmetyku: zapobiega utlenianiu się substancji wrażliwych na tlen. Jest bardziej neutralny dla skóry niż powszechnie stosowany w tym celu i mający większy potencjał alergizujący Tocopherol. (więcej…)

 

 


Przejrzyj swoje produkty do pielęgnacji i dowiedz się, co w nich siedzi:

INCI Encyklopedia Zazie - Poznaj składy swoich kosmetyków, szkodliwe składniki, niebezpieczne kosmetyki



OPINIA ZAZIE o: Synchroline, Aknicare SR skin roller,
Płyn na pojedyncze zmiany trądzikowe

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Synchroline, Aknicare SR skin roller, Płyn na pojedyncze zmiany trądzikowe

Moim zdaniem roller Aknicare Synchroline SR – jak na przeciwtrądzikowy preparat punktowy – ma naprawdę super skład. Owszem, jego podstawą jest alkohol, ale zwróćcie uwagę na dodatek lekkich niezapychających emolientów, które sprawiają, że roztwór nie ma aż tak silnego potencjału drażniącego i wysuszającego. Obecność wielu substancji aktywnych: kwasu salicylowego, oligopeptydu, lipoglicyny i palmitynianu askorbylu sprawia, że Aknicare naprawdę ma potencjał do faktycznego leczenia skóry ze stanów zapalnych, a nie tylko wysuszania pryszczy. Ja daję temu rollerowi maksymalną ocenę!

blog kosmetyczny, recenzje i testy kosmetyków, opinie o kosmetykach, leczenie trądziku, cera tłusta, cera problematyczna z niedoskonałościami, Synchroline, Aknicare SR skin roller, Płyn na pojedyncze zmiany trądzikowe

Recenzje kosmetyków, informacje ich o składzie i działaniu:

recenzje kosmetyczne, składy kosmetyków, Piękno i Bestia czyli Zazie w Krainie Kosmetyków

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
0
Would love your thoughts, please comment.x